Skocz do zawartości

[ok 5000] gravel szosa endurance lub lekki cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam entuzjastów dwóch kółek mam pytanie jak w temacie zastanawiam się nad zakupem roweru w granicy 5 być może 6 tys zl. zależało by mi na jakimś rowerze żeby można było troszkę szybciej jeździć bo obecnie posiadam Kellys clif 90 kupiony w 16 roku i po przesiadce z starego mtb z sprężyna po środku kupionego w markecie to byla rewelacja Ale ostatni czasy pozycja jest dla mnie zbyt wygodna dlatego pomyślałem nad gravelem coś jak Romet aspre 2. Kelly's soot 50 lub szosa endurance żeby można było troszkę niższa pozycję mieć podczas jazdy oczywiście nie zależy mi na jakiejś całkowicie aerodynamicznej :) zastanawiałem się też nad crosem bo geometria ramy też dużo się zmieniła chyba od mojego ostatniego zakupu np Giant roam 1 lub 0 lub rowerem fitness coś w stylu Trek fx 3 

Najczęściej jeżdżę po drogach asfaltowych takich wiejskich więc nie zawsze jest to idealny asfalt oczywiście sa studzienki kanalizacyjne czasem jakieś przejazdy kolejowe no i oczywiście jak To w mieście krawężniki też się trafiają a czasami zjeżdżam do lasu na jakiś szuter albo wały gdzie zdarzają się drobne kamyczki.

Dlatego jestem ciekaw co byście mi polecili takiego dobrego na różne drogi i oczywiście teren z lekkimi wzniesieniami chociaż górki też się zdarzają więc myślałem o dwóch blatach bo na jednym może być ciężko z podjazdami

mój wzrost 174 cm 

Dziękuję z góry za pomoc i sugestie pozdrawiam. :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd akurat my mamy wiedzieć czego potrzebujesz skoro sam tego nie wiesz? 

Jeśli te twoje wypady poza asfalt nie są jakieś bardzo częste a teren twardy to pewnie kupiłbym szosę na tarczach z możliwością zamontowania trochę szerszej opony, np. 32c. Coś pokroju domane, contenda, attaina, roubaix, synapse. Nie ma sensu targać ciężkim gravelem po asfalcie 

Jeśli "cross" to masz w decu wyprzedaż riverside 920, za taką kasę nic lepszego nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no właśnie chyba będę szedł w szosę endurance czyli taką bardziej wygodna ale jutro mam w planach wybrać się do kilku sklepów zobaczyć co jest na stanie w moim budżecie albo trzeba będzie troszkę grosza dorzucić :) a co do obecnego już sprzedałem w rodzinie 😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...