Skocz do zawartości

[3000] nowy albo używka - następca Rockrider 27.5" ST 520


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rower na siebie 182 cm wzrostu. Obecnie mam rockridea 27.5 st 520.

Rower używam do przejażdżek po lasach ale i na wycieczki w górki beskidu śląskiego. Zdarza mi się podjechać kilka razy do roku na jakąś górkę w okolicach Brennej  ( 3 kopce wiślane, równica itd... )

W moim rowerze słabym punktem jest na pewno amortyzator, do tego jego masa też nie robi szału.

Szukałem coś w necie ale cieżko. Czy do 3k jestem w stanie znaleźć coś lepszego niż mam teraz? Nie upieram się przy nówce, na pewno chciałbym amor powietrzny, co do przełożeń to fajnie jakby było 3x ale jak będzie 2x to też to przemyślę.

Na pewno chciałbym przesiąść się na 29''

Możecie polecić jakieś modele? Ewentualnie jaki osprzęt szukać w takiej półce cenowej?

Edytowane przez mmoorroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten ostatni Canyon coś sobą reprezentuje, a czy M będzie dobry to musisz przymierzyć, bo to nie tylko od wzrostu zależy, ale też od długości nóg. Jest pewne ryzyko, że jak masz długie nogi to będzie za mały i zabraknie Ci zapasu na odpowiednie wysunięcie sztycy.

Ogólnie budżet 3k to na nowy sprzęt stanowczo zbyt mało w dzisiejszych czasach. Pozostaje Ci szukanie tylko jakiejś fajnej okazji z używanych.

Uwaga: używany sprzęt oceń z kimś, kto się bardzo dobrze zna, aby nie trafić na jakiegoś zajechanego trupa, który tylko został ładnie wypolerowany przed handlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybór padł na nowy rockrider xc100... Tylko jak się okazało nie ma mojego rozmiaru 😕 (L) a najbliższe dostawy wg pracownika sklepu będą w październiku 😐  ...  Chwila namysłu i zgarnąłem ostatni xc120...  Ale z nimi na być łatwiej bo na koniec kwietnia mają być kolejne dostawy.

Edytowane przez mmoorroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...