Skocz do zawartości

[2800] Szosa/gravel 187 cm wzrostu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Obecna sytuacja rowerów jest jaka jest i trzeba wybierać mniejsze zło. Mój maksymalny budżet, którego nie chciałbym przekraczać to 2800 złotych. 

W rowerze zależy mi na:

- wygodna geometria, rama endurance, wysoko kierownica aby nie jechać pochylonym jak na ścigaczu

- jak najniższa waga 

- niezawodność

- żeby nie wyglądał jak kupa 

 

Czy znajdę w tych pieniądzach coś lepszego niż Triban RC 120? Na forum sporo rozpisano się o RC 500 i znam jego wady (problematyczne koła, hamulce). Rozumiem, że w 120 będzie ten sam problem i z jednym i drugim?

 

Jeśli chodzi o napęd, to czy ktoś kto siedzi w rowerach może ocenić osprzęt w tym RC 120? Jeśli chodzi o różnice między Clarisami, Sorami i Tiagrami to je znam, ale Microshift kojarzy mi się jedynie z tym, że często nazywany jest Microsh*tem. 

 

W sklepie miałem okazję przysiąść się do RC 120 jakiegoś starego sprzed 2 lat w wersji L i było bardzo wygodnie. XL niestety nie mieli. Czy ktoś o podobnym wzroście może się wypowiedzieć czy lepiej brać L czy jednak czekać na XL?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sorry za rozpisanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale triban rc120 wygląda jak kupa, ma chińskiego, badziewnego microshifta (który działaniem jest mniej więcej między turnejem a clarisem) i jest ciężki jak ch... Tylko geometria z twoich wymagań się zgadza

Podsumowując - za 2800 nie da się kupić dobrej, nowej szosy. Szukanie używki jest o wiele lepszym wyborem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet Huragan 2 na Clarisie będzie lepszy od tego RC 120? Z tego co widziałem, to tam jest rama dosyć sportowa, co przy moim wzroście może być niezbyt wygodne. Nowy Claris to podobno nie aż taki syf, jak stary? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Kross i Romet to taki trochę chłam niestety, jeśli chodzi o ich tańsze modele. Zapominając o tym, że ma być szosa, ten Lazaro chyba to zupełnie inna liga?

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-v4-męski-nowa-dostawa!_pid=423

Z parę lat temu miałem Unibika Viper GTS na grupie Deore i bardzo dobrze go wspominam. Już wtedy Lazaro był polecany? Miał ktoś doświadczenia z ich serwisem? Jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli dla Ciebie Kross i Romet to marki godne zaufania to nie ma o czym gadać. W Lazaro marka jest do dupy, ale osprzęt już nie. Czy na to, że tak dobrze kojarzy Ci się Kross wpłynęły ich pękające ramy przed laty? Bo sam miałem okazję na jednej takiej się prawie zabić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jakiś randomowy gość miał pękniętą ramę danego producenta "przed laty" nic nie znaczy. Nigdy nie wiadomo co i w jaki sposób było użytkowane. Pękają ramy za dziesiątki tysięcy złotych a nie tylko jakieś budżetówki. BTW na rowerach Krossa ścigają się ludzie na mistrzostwach świata/europy/pucharze świata mtb, zresztą Maja Włoszczowska również na krossie startowała w Rio.

Cytat

W Lazaro marka jest do dupy, ale osprzęt już nie.

To się w końcu zdecyduj bo w romecie/krossie ci rama nie pasuje a w lazaro jakiś chińczyk prosto z katalogu jest już ok bo ci "dobrą przerzutkę" zamontowali?

* romet od bodajże 2020 daje dożywotnią gwarancję na ramę niezależnie od ilości właścicieli (czego nawet marki "premium" nie robią)

kross na alu/stal też ma dożywotnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...