Skocz do zawartości

[Dobór ramy Bianchi Oltre XR2] proszę doradźcie czy rama 53 przy wzroście 176 nie będzie za mała


Goral86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stoję przed zakupem wydaje mi sie dosyć fajnego roweru https://www.olx.pl/d/oferta/bianchi-oltre-xr2-2016-rozm-53-cm-CID767-IDM86k2.html?reason=seller_listing|olx_shop_premium, osprzęt i reszta raczej ok natomiast boję się że rower może być za mały. Nie mogę znaleźć żadnych tabel na stronie bianci

Edytowane przez Goral86
dopiska modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie z Pinarello Dogma F8, też piękny, też rama 53 choć sprzedawca się zarzeka że będzie dobry.... Tu znalazłem tabele :https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/szosowe/pinarello/44825/dogma_f8/2

 

Znalazłem grafikę Bianchi 388109084_HoC_OLTREXR2-XR1Carbon.jpg.3ecb0ec145eb620873577ec6f7d0a299.jpg

rowery_szosowe_pinarello_dogma_f8_a0439.jpg

I tu wychodzi ze Pinarello w 530 jest większy, to oczywiście druga grafika. Pomocy, please:)

Edytowane przez Goral86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć nie znam Twoich doświadczeń rowerowych, nie znam tego jak dalece jesteś w stanie się pochylić, jak nisko kokpit możesz mieć jadąc rowerem te 3h, nie wiem jak reagujesz na obsługę klamek przy niskim kokpicie, ile wytrzyma Twoja szyja zadzieranie głowy... bo będziesz to robił jak nie masz w nogach xx tys km.(a nie masz skoro pytasz o rowery z takim rozrzutem) ... tu jest dużo wątpliwości - jeździłeś na rowerze o dość spokojnej geometrii - przez chwilę pytałeś o emondę ciut tylko niższą od Twojego roweru. A teraz Twoje zainteresowanie to Oltre i Dogma... ja bym z pokorą podszedł do tematu. ZA NIC W ŚWIECIE bez testu takiego roweru bym nie kupił - możesz się grubo ale to grubo rozczarować (chociaż nie musisz) ale rady "wesołych Romków" z forum w tym moje to nie jest coś co powinno zdecydować o zakupie roweru typu Dogma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign ma rację. Miałem ramę Accent Apex. TTH 545, HT 125, Reach 381. Nawet z podkładkami 15 mm, pozycja była mocno pochylona. Bez podkładek, było już wybitnie nisko. To nie jest typ roweru dla wszystkich, a jak nie masz doświadczenia i nie wiesz na co się decydujesz, to po zakupie możesz się zdziwić. Jeżeli nigdy nie jeździłeś na takim rowerze, a dodatkowo nie jesteś rozciągnięty, to może się okazać że po pierwszej trasie się nie wyprostujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 16:12, abdesign napisał:

Ciężko mi powiedzieć nie znam Twoich doświadczeń rowerowych, nie znam tego jak dalece jesteś w stanie się pochylić, jak nisko kokpit możesz mieć jadąc rowerem te 3h, nie wiem jak reagujesz na obsługę klamek przy niskim kokpicie, ile wytrzyma Twoja szyja zadzieranie głowy... bo będziesz to robił jak nie masz w nogach xx tys km.(a nie masz skoro pytasz o rowery z takim rozrzutem) ... tu jest dużo wątpliwości - jeździłeś na rowerze o dość spokojnej geometrii - przez chwilę pytałeś o emondę ciut tylko niższą od Twojego roweru. A teraz Twoje zainteresowanie to Oltre i Dogma... ja bym z pokorą podszedł do tematu. ZA NIC W ŚWIECIE bez testu takiego roweru bym nie kupił - możesz się grubo ale to grubo rozczarować (chociaż nie musisz) ale rady "wesołych Romków" z forum w tym moje to nie jest coś co powinno zdecydować o zakupie roweru typu Dogma...

Przez 4 lata jeździłem trek madone 2.1 series, nie porywa przy dzisiejszych rowerach ale robiłem na nim trasy po 240 km typu Zakopane- Czestochowa, czy Zakopane - Kielce, zajmowalo to mi okolo 8 i 1/2 godziny. Jak chodzi o plecy to nie pamiętam by był problem, tylek okolo 200 km zaczynalem czuć. 

Tak czy owak kilka osob zaczęło mnie namawiać bym kupił nowy, ceny są dość duże a przy 15k osprzęt gorszy albo bez tarcz, albo nie wiadomo co jeszcze. Ale znalazłem coś takiego, oczywiście nowy

https://rowerykoga.pl/produkt/kimera-premium-beat/

Patrząc na treki, gianty, meridy tu osprzęt ten sam, tarcze i 3, 4 k mniej... Ktoś coś na temat marki Koga. Oczywiście w poniedzialek mam dostać info kiedy moglbym go ewentualni mieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy dwoma różnymi językami. Nie odnoszę się w ogóle do tego czy ten rower jest nowy czy stary czy ma super recorda czy tourneya... tylko do tego, że na tych rowerach przyjmuje się zupełnie inne pozycje.

Jeździłeś na rowerze do spokojnego tłuczenia dupogodzin w wygodnej pozycji (nie ważne ile na nim przejechałeś i co Cię bolało albo nie w kontekście innych rowerów) i a teraz chcesz się przesiąść na rower o geometrii roweru Roglic'ia i Wout van Aert'a. Najpierw się przymierz do tego typu roweru bo masz szansę się lekko zdziwić.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...