Skocz do zawartości

[rower junior 26"] dla 10 latka 135cm na kołach 26/24


Dizmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!
Szukam roweru dla dziecka wiek 10lat ale dość niski 135cm przekrok 58cm obecnie jeździ na rowerze z kołami 20+ i już rok temu był trochę przymały ten rower myśleliśmy, że ominiemy rozmiar 24" i wskoczymy od razu na 26" niestety młody przez zimę nie urósł dużo a ciężko znaleźć coś ciekawego lekkiego i z tak małą ramą żeby dał radę więc może tutaj ktoś  miał podobny problem i znalazł rozwiązanie ostatecznie kupię coś na 24" ale wiem że taki rower będzie na rok może 2 max i znowu będzie trzeba kupić nowy...

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 135 cm wzrostu najlepszy byłby rower na kołach 24''. Może kupić używkę 24'', a za rok wybrać większy rower na kołach 26''? Ewentualnie można by się przymierzyć do roweru Saveno Carrera GTS, rozmiar ramy 13''. Górna rura ramy w tych rowerach jest bardzo nisko poprowadzona, 58 cm przekroku powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest luty, do kwietnia czy maja może jeszcze podrośnie. Ja swojemu synkowi (przy podobnym wzroście) w zeszłym roku kupiłem Gianta atx z ramą xxs, rozmiarowo było na styk, ale z miesiąca na miesiąc dzieciaki rosną.

Wagowo nie jest źle, ale w takim budżecie cieżo o super lekkie rowery. Choć ze sztywnym widelcem i napędem 1x było by zdecydowanie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp no właśnie myślałem że przez zimę podrośnie więcej ale kto to wie może akurat za kilka miesięcy będzie miał więcej dlatego też myślę czy jest sens iść w 24" czy już lepiej 26 a może 24+ no nic pojeżdżę z nim trochę po sklepach i zobaczymy tego gianta też obejrzę

myślałem też nad taka merida Matts j.24+
https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/590-971/matts-j-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przymiarki nie ma co brać. Warto zwrócić jeszcze uwagę na klamki od hamulców, czy dziecko sięga itp.

Jest jeszcze Kellys Naga z rama 13,5 cala więc też coś co może podpasować.

Co do kupowania 24 cali to lepiej odpuścić i niech się młody wiosnę przemęczy na tych 20 calach co ma, a potem od razu duży. Taka 24 będzie na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...