Skocz do zawartości

[Cube Hyde Rozmiar ramy] Prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Mam okazję kupić rower Cube Hyde Pro w bardzo atrakcyjnej cenie w rozmiarze 58 cm.

Planuje go używać głównie do jazdy rekreacyjnej po mieście - czy taki rozmiar nie będzie na mnie za duzy? Mam 182 cm wzrostu i nogę 82 cm.

https://www.cube.eu/pl/2022/bikes/urban-mobility/commuting/hyde/cube-hyde-pro-deepbluensilver/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało mi się do niego przymierzyć i rzeczywiście mam w kroku zero luzu, ale nie jest też tak że wiszę na tej ramie ;) Pytanie: czy do jazdy rekreacyjnej po mieście rzeczywiście będzie bardzo źle, że rama jest trochę za wysoka? Poza tym mankamentem rower wydaje  mi się mega wygodny, bardziej obawiałem się że odległość między siodełkiem a kierownica będzie za duża, a wydaje mi się że jest idealnie. Rzeczywiście jest tak że gdybym kupił rozmiar mniejszy to będzie kolosalna różnica? Zależy mi tak bo trafił się super egzemplarz w bardzo niskiej cenie (z napędem na pasku za 2500 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już rower który dotykał krocza. Nie rób tego, bo za każdym razem będziesz sobie pluł w brodę. Raz że można się potłuc, a dwa że wsiadanie na taki rower ( przekładanie nogi) to jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jednak zdecydowałem się go kupić. Wcześniej miałem Grand Canyona 5.9 w rozmiarze L, który też był odrobinę za duży, jeździłem na nim 5 lat i było naprawdę ok:P w Cubie w butach mam z 1 cm luzu, więc nie ma tragedii. Jak będzie bardzo źle to najwyżej sprzedam w sezonie i kupię coś mniejszego. Rower jest od szwagra :D więc jest mi dobrze znany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przecież jest kalkulator na stronie cube. Przy Twoich parametrach potrzebujesz rozmiaru M czyli rozmiar 54 i to będzie prawidłowe dopasowanie. Wiem, bo swego czasu próbowałem takiego cube na pasku Gatesa i jeździć się da ale jak na kobyle, a nie o to chodzi.

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-hyde-race-alfine8-pasek-gates-cdn-hamulce-tarczowe-hydrauliczne-CID767-IDQ6LrC.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...