Skocz do zawartości

[Wewnętrzne prowadzenie przewodów] Bh rs 1 3.0-odgłosy


Grochu86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, pierwszy post na forum 🙂

Od niedawna jestem właścicielem roweru BH RS1 3.0 (https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-bh-rs1-3-0-pd23690/

Rower posiada wewnętrzne prowadzenie wszystkich przewodów. Podczas skręcania kierownicą słychać szuranie. Film w załączniku. Tak jakby przewody ocierały w środku. 

Moje pytanie jest takie - czy to standard w tego typu rozwiązaniach? Kierownica pracuje bez oporu, podczas jazdy też praktycznie nie zwraca się na to uwagi. Jedynie "na sucho" w domu zwróciłem na to uwagę bo to dźwięk, jakiego nigdy nie słyszałem w żadnym swoim rowerze, w których przewody były albo całkowicie na zewnątrz albo częściowo w ramie. 

Dystrybutor zaleca sprawdzenie prawidłowości podłączenia linki tylnego hamulca, co zrobię przy pierwszym przeglądzie w serwisie. Jeśli jest ok to ten dźwięk ma wynikać po prostu z wewnętrznego prowadzenia przewodów.

Jak myślicie, ten typ tak ma? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerze/przewody się o siebie ocierają (o ramę zresztą też) i tyle. Nie ma w mostku i główce na tyle miejsca żeby każdy przeprowadzić osobno i odizolować od siebie. Podsumowując - chciało się pełnej integracji to trzeba liczyć się z wadami. Zajrzyj tam co jakiś czas żeby sprawdzić czy ci się przypadkiem przewody hamulcowe nie przecierają

Inna sprawa, że podczas jazdy nie robisz takich ruchów kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihau - i mnie się zdaje, że tu raczej tylko o to chodzi. Podczas jazdy tego naprawdę nie słychać bo jak mówisz zakres ruchu kierownicą jest niewielki. 

Ciekawi mnie jedynie, czy wszystkie rowery z prowadzeniem całkowitym wewnątrz też "szurają" bo pierwszy raz mam taki odgłos w rowerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...