Skocz do zawartości

[napęd] Korba, suport, łańcuch, kaseta - 500zł? - rower Romet Yolene 2


mikul22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Cześć Wszystkim ponownie, temat korby wrócił (nie kupiłem jeszcze). Dalej szukam i jest do kupienia nowa Deore FC-M530  44-32-22 (octalink) za 200zł. Czy to dobry wybór względem mojego Truvativ Fived i czy będzie pasował? Jaki suport do tego? Co powinienem sprawdzić przy wyborze suportu? Obecnie mam Truvativ Power Spline.

Na ramie mam dość mocno zjechaną ramę od blatów chyba, lub łańcucha zakleszczającego się czasem między blatem a ramą. Czy to może być oznaka, że się tak wygina korba/suport?  Czy ta korba Deore FC-M530 może być bardziej sztywna i zapobiegnie temu?

Piękna pogoda, rower... miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy słusznie, ale z tego, co poczytałem, to HT2 jest najmniej wytrzymałe. Kumpel ma Deore na HT2 i od początku, jak kupił rower, suport mu strzela, jakby się rozsypywał.  Jeździmy głównie po lasach, po deszczu, kałuże, błoto, "ponoć" HT2 najmniej zabezpieczone od syfu. Reklamacje nic nie pomogły, chyba nawet wymieniał na nowy i dalej to samo. Trochę mnie to zniechęciło. Ale może się mylę? Mam 300zł na korbe + suport.  Mój Power Spline ma już ponad 10 lat a nic w nim się nie dzieje. Nadal jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie za 300 zł będzie ciężko. W tej cenie to FC-M591 to było kilka lat temu.

To Alivio wygląda dobrze, tylko nie ma suportu w zestawie. Musisz tylko sprawdzić czy przednia przerzutka będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co muszę sprawdzić, jak to sprawdzić. W goglach brak info o połączeniu deore fc-m591 z przerzutką sram 3.0 przód (manetka sram x5), a na podstawie danych technicznych - brak wiedzy. Może ktoś miałby chęć to sprawdzić i powiedzieć mi, czy to zadziała, czy nie? Byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat można zamknąć. Finalnie wyszło:

- Korba Deore FC-M591 44-32-22 na HT2

- suport SM-BB52

- kaseta CS-HG51 8RZ 11-32T

- łańcuch KMC X8 114

Wszystko działa super z:

- przerzutka przód Sram 3.0

- przerzutka tył Sram X5

- manetki Sram X5.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...