Skocz do zawartości
  • 0

Romet vs Triban


Gość Piotrek

Pytanie

Cześć! Mam pytanie odnośnie wyboru roweru. Do wyboru mam Romet Aspre 1 2022 lub Triban RC 500. Jeździć będę głównie po ścieżkach rowerowych w dużym mieście. Myślę że nieuniknione będzie zamontowanie jakiś szerszych opon w przypadku tribana z uwagi na krawężniki bądź lekkie szutry. Co byście wybrali i dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Romet na o klasę niższy osprzęt ale z twojej wypowiedzi wygląda, że to ma być rower po prostu do przemieszczania się. Jeśli tak to klasa osprzętu będzie miała niższe znaczenie a będziesz mieć od razu szersze opony. Ja bym powiedział: kup ten, który bardziej ci się podoba. Chętniej będziesz na nim jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim te 2 rowery mają diametrialnie różną geometrię. Triban to taka szosa Endurance z komfortową pozycją, Aspre to zupełne przeciwieństwo z dość agresywną wręcz wyścigową geometrią właściwie to bliżej mu pod tym względem do szosy niż do gravela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, sportowa geometria być może by mi odpowiadała. Lubię jeździć pod wyniki. Muszę się jeszcze doszkolić w temacie doboru rozmiaru i tej geometrii żeby nie wtopić. Chętnie wysłucham bardziej doświadczonych w tym temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...