Skocz do zawartości

[gravel] Romet NYK2021) - opinia właściciela


Szfejq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ostanie 11 lat spędziłem na rowerze Kellys Definite. Rower w ostatnich latach stał się moim transportem do pracy i  "po mieście" (około 2tyś km rocznie na oponach schwalbe 1.25). W zeszłym roku planowałem zakup Meridy Silex 400 z powodu braku czasu na jazdę po lesie zdecydowałem się poczekać kolejny rok.

Pytanie dla posiadaczy NYKa, czy jest to rower na wypady do lasu na 50-100km po których pozycja nie zmusza do wymiany kręgosłupa i nadgarstków? Czy jest to rower który można spokojnie nazwać wygodnym i przyjemnym w jeździe po nie wymagającym terenie bez potrzeby ścigania? NYK zaciekawił mnie ze względu na full carbon, wagę i 1x11. Wiem, że jak ktoś chce wydać 10tyś i sobie kręcić lekko i wygonie nogą po płaskim to można go spokojnie nazwać wariatem z za dużym portfelem ale skoro już odłożyłem to "kto bogatemu zabroni".

Mam 180cm i ważę 76kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu wygodnie na czymś innym. Różne są proporcje ciała, stopień wytrenowania, rozciągnięcie. To, że jednemu na czymś wygodnie nie znaczy, że innemu też będzie

NYK to nie wycieczkowiec tylko rower nastawiony na sport, osobiście to bym go raczej przełajem nazwał a nie gravelem

Jeśli szukasz kanapowca to ten silex będzie o wiele lepszym wyborem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj,

mam ten rower w rozmiarze 58 dla 188 cm wzrostu. 

 

Cytat

czy jest to rower na wypady do lasu na 50-100km po których pozycja nie zmusza do wymiany kręgosłupa i nadgarstków? 

Do powyższych zastosowań ten gravel jest świetny.

Cytat

 

Czy jest to rower który można spokojnie nazwać wygodnym i przyjemnym w jeździe po nie wymagającym terenie bez potrzeby ścigania?

Tak, ale dużo zależy od tego jakie jest twoje przyzwyczajenie. Jeżeli przesiadasz się z roweru crossowego to będzie to bardzo odczuwalne. Nyk to nie jest typowy gravel, tak jak napisano wyżej bliżej mu do roweru przełajowego. Nie oczekuj że będzie to rower super wygodny. Ten rower nie nadaje się do wielogodzinnych wypadów i podróży z sakwami. Raczej jak wyżej stosunkowo dynamiczne podróże 2 - 3 h. 

Cytat

NYK zaciekawił mnie ze względu na full carbon, wagę i 1x11.

Pamiętaj, że ta waga jest sporo oszukana. Mój w rozmiarze XL waży bez pedałów waży 9.3 kg. Te mityczne 8.5 kg to można włożyć między bajki.

Po za tym rower jest super. Odczucia z jazdy świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak to mówią co ma jeździć nie utonie :]  Do Silexa i Nyk`a nie udało mi się przymierzyć, Kross Esker 7.0 miał słaby kolor. Pozostało po prostu powrócić do sprawdzonej przez lata marki.

P.S.

Siodełko zmienione na FIZIK Terra Argo X3. Jeszcze tylko nowe pedały, owijka i w drogę :D

Pozdrawiam

kell.jpg

kell1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...