Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni dwupółkowy] do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie poszukuję amortyzatora przedniego do motoroweru elektrycznego sur-ron który jest na podzespołach rowerowych.Wiem wiem że to nie jest rower ale z racji jego wagi 47kg i mojej poniżej 65kg komplet waży mnie niż rosły chłop na rowerze 🙂  Mam nadzieję że mnie nie pogonicie.Sporo ludzi wsadzają tam różne amortyzatory jak boxxery i sobie chwalą.Obecnie jest zamontowany DNM -8S ale na pewno wiecie że on nie pracuje w ogóle tym bardzie pod mała wagą dlatego szukam czegoś lepszego pod niską wagę jak np rs boxxer.Wybór jest spory i dlatego chciałem Was zapytać na co się zdecydować.Moje typy to na razie albo jakiś boxxer albo Manitou Dorado ale on jest dość drogi.Musi to być coś solidnego może nie do skakania ale żeby się nie bało jakiś zawodów itp

 

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym z pakowaniem rowerowego widelca do motocykla, nawet tak lekkiego, bo może on być poddany obciążeniom, pod które nie był projektowany i np. rozlecieć się w najgorszym możliwym momencie.

Dla własnego bezpieczeństwa powinieneś szukać dedykowanego widelca motocykowego, bo nikt nie da Ci gwarancji, że rowerowy sprawdzi się podczas takiej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być górna półka boxxera może być coś tańszego i nie musi być nowy ja serwisuje wszystko zawsze sam do ostatniej śrubki.Nawet lepiej jak będzie używany bo zawsze to 1/2 ceny.Tylko tych boxxerów jest tyle roczników i modeli że nie wiadomo co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 3500 zł dostaniesz Ruxa, więc moim zdaniem nie ma sensu bawić się w używki. Najlepiej pogadaj z @ACTIVIA.

Używany amortyzator może być w bardzo różnym stanie, tym bardziej, że mówimy o sprzęcie do downhillu i freeride'u, który jest bardzo ostro katowany. 

4500 zł to cena najtańszego nowego Boxxera (wersja Select RC), ale przy obecnej sytuacji na rynku może być trudno w ogóle go dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyte uszczelki to najmniejszy problem w wypadku używanego amortyzatora. 

Gorzej, jak uszkodzony jest łumik, sprężyna, anoda albo ślizgi, a w używanym widelcu do najbardziej ekstremalnych zastsowań trzeba się liczyć z takimi rzeczami. 

Kupując sprzęt nowy i na gwarancji - nawet jeśli dość podstawowy - masz o wiele mniejszą szansę na kosztowną wtopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślisz że kupię z powycieranymi goleniami ??.... ja nie pierwszy raz kupuje takie rzeczy i bardzo rzadko zdarza się by coś było nie tak.Proszę o dokładne zdjęcia itp i nie mam wtop.Dobra zostawmy już ten temat.Proszę o opinie jaki amortyzator będzie solidny i konkretny mile widziane opinie od kogoś kto na takich jeździ i ma doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem w stanie zaryzykować niż płacić taką kasę na nówkę ale dobra to z nówek prócz suntour ? bo jakoś nie jestem przekonany do tych amortyzatorów nigdy ich nie miałem a i nie widziałem żeby ktoś je miał.Takie coś znalazłem:

 

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-boxxer-10884509696

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ten sprzedawca ma mniej niż 90% pozytywnych opinii, więc kupowanie od niego to spore ryzyko.

Po drugie, ten Boxxer jesit na sprężynie metalowej, więc możesz mieć problem z ustawieniem go pod siebie. Raczej potrzebowałbyś wersji ze sprężyną powietrzną. 

 

Ile waży ten motorower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze problem będzie ze sterówka znajomy ma fajnego boxxera ale 16,5 sterówka za krótka a ten wyskoczył niedawno https://www.olx.pl/d/oferta/rock-shox-boxxer-CID767-IDL3Lmd.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1 fotki będę miał dokładne wieczorem, Pani bardzo sympatyczna i aż się zdziwiłem że ma sporą wiedzę  i ten ma idealną sterówkę akurat by pasowała bo zmieniać nie wiem czy się da, gdzieś na trafiłem na posta ktoś pisał że właśnie @ACTIVIA wymienia sterówki ale nie wiem czy konkurencji będzie chciał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Boxxerze można bardzo łatwo samemu wymienić sterówkę - wystarczy odkręcić dolną koronę:

 

Boxxer-CSU.webp

 

Inna sprawa to dostępność tego konkretnego elementu.

@ACTIVIA Wyciska stare i wciska nowe sterówki do widelców jednopółkowych, gdzie inaczej trzebaby wymienić całe górne golenie, co jest znacznie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...