Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] do 200zl jakie macie typy i doswiadczenia


Rekomendowane odpowiedzi

@mariusz00  jeździłem kilka lat z ciężkim, grubo ponad 2 kg łańcuchem, od niedawna jeżdżę z lekkim foldem Oneguard K9 Combo - dla moich zastosowań (99% to przypięcie roweru pod marketem na czas zakupów)  Oneguard sprawdza się lepiej - nie muszę wozić ze sobą ciężkiego łańcucha, który rozwalał nawet torbę przystosowaną do przewozu łańcuchów (torba na ramę Kryptonite), a rower jest zabezpieczony i mam lepszą niż w u-locku "elastyczność" zapięcia.  Oczywiście gdybym miał rower za kilkanaście tyś. i byłbym zmuszony zostawiać go na dłużej np. pod wiata rowerową w dostępnym dla każdego miejscu, to pewnie używałbym u-locka / łańcucha.

Każdy musi dokonać oceny indywidualnie - wartość roweru, poziom ryzyka (np. gdzie i na jak długo zostawiamy rower), wygoda zapięcia - u mnie wyszło, że ten pancerny łańcuch z którym jeżdżę, to trochę przerost formy nad treścią i uprzykrza mi jazdę. I jeśli byłbym zmuszony korzystać z bardziej wytrzymałego zapięcia niż mój obecny fold, to chyba bym poszedł w u-lock.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tym interesowanym i rodzaj zamka jest ważny, co z tego ze nie da się przeciąć, jak da się otworzyć wytrychem czy  czymś w rodzaju klucza uniwersalnego w 30 s, najlepiej wybrać zamek dyskowy, do tego potrzeba specjalnego ustrojstwa, ewentualnie jak to gość  na YouTubie pokazuje wkręta  meblowego ;)

Ale takie abusy tanie to jakiż żart, dosłownie trzeba na to 30 s i kompletnie żadnych umiejętności ,wystarczy kawałek blachy o specyficznym kształcie imitujący klucz uniwersalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mowa o spartakusie 3.1 więc bez szału, typowy rowerek bez większych wymagań. Właśnie mi chodziło o coś lekkiego do zabezpieczenia, bo sam rower waży już 15kg....

To co, chyba bym wział tego onGuarda, hm?
https://allegro.pl/oferta/zamkniecie-onguard-link-plate-lock-k9-8115-88-5cm-11901796789

Czy ten abus kross bordo 5900?
Tylko w sumie nie chce mi sie kluczyka pilnować, a powyższy onguard ma szyfr:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 9.08.2021 o 07:59, Ananasowo napisał:

Tak jak pisałem kupiłem onguard mam go od piątku, parę razy używałem na mieście. Przypinając 1 swój rower nie ma żadnego problemu. Przypniesz się wszędzie. Ja jeżdżę najczęściej z synem i z 2 rowerami i taka długością u-locka trzeba się nagimnastykować ale to najwyżej 1-2min i 2 rowery spięte do czegoś. Nie chciałem dłuższej bo wożę ja w plecaku. Jest ciężka to jej jedyny minus no ale wiedzielm i tym, mam nadzieję że za tym idzie trwałość. Słowem polecam jeśli jesteście świadomi wagi i długości będziecie zadowoleni jak ja :)

A ile waży ten Onguard Brute? Bo nie mogę tej informacji nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...