Skocz do zawartości

[obręcze] pomoc w doborze do crossa


Radek_89

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chciałbym prosić Was o pomoc w doborze obręczy. zakupiłem kpl. kół, przód to piasta Novatec A141SB, tył z Novatec F162SB, wszystko na "obręczach" Stars Circle Swift Arriv J19DG 622mm. przez pierwszy tydzień byłem zadowolony, staram się omijać krawężniki, nawet gdy ścieżka rowerowa przedziela się wyjazdem z bramy bądź uskokiem na ulicę, to zawsze zwalniam. po tygodniu odkrylek że tylna i przednia obrecz jest bardzo scentrowana. oddałem obie do serwisu i po 2 tygodniach to samo. bicie na boki i w przedniej i w tylnej. dlatego, zrezygnowany tym stanem chciałbym się dowiedzieć, czy znajdą się jakieś lepsze obręcze pod mój wymiar, na hamulec v-brake. chciałem zostawić piasty, tylko przepleść koła na nowe obręcze. na allegro jest tego sporo, tyle że większość pod hamulce tarczowe, a jak są jakieś v-brake to Stars Circle które posiadam. Jeżdżę spokojnie z nastawieniem na asfalt, na oponach michelin protek. bardzo proszę o pomoc w doborze, dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, może kiepsko zaplecione czy coś. Tak z ciekawości - ile ważysz? 

Wracając do obręczy - to spokojnie możesz znaleźć coś lepszego, może Alexrims, może Author, trzeba patrzeć co jest dostępne. Ja bym lokalnie kilka sklepów odwiedził, bo i tak pasuje to u kogoś przepleść. Jeśli udałoby się znaleźć obręcz podobnej wysokości jak ta którą masz obecnie można by wykorzystać szprychy, skoro są prawie nowe i nierdzewne to można zostawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ważę 85 kg. gdy kupilem zaplecione koła na allegro to przez pierwsze dni było ok, ale po pewnym czasie zorientowałem się że i przednie koło i tylne ma bicie na boki 2-3 mm. nie mogąc tego zaakceptować oddałem koła do mechanika. dobrymi opiniami cieszył się legion. po centrowaniu bicia zostaly skasowane, lecz po tygodniu spokojnej jazdy (jeżdżę delikatnie jak po bułki), bez gwałtownych manewrów, nawet jadąc ścieżka staram się hamować na wyjazdach z bramy gdzie uskoki są prawie niewyczuwalne nie wspominając już o omijaniu wszelkich dziur w asfalcie gdy jadę drogą, to zauważyłem ponownie owe bicia na boki i wtedy oddałem koła w to samo miejsce. odziwo w przednim kole wyhylenia na boki były większe. i znów ta sama sytuacja. Po paru dniach jeżdżenia zauważyłem bicia na boki 2-3mm, a naprawdę po tych doświadczeniach starałem się jeździć bardzo ostrożnie. ciśnienie w oponach napompowalem wg producenta opon do mojej wagi. teraz, dopóki klocki nie obcierają jeszcze o obręcze to przestałem się tym przejmować, choć sama świadomość że występują lekkie skrzywienia nie pozwala mi w pełni cieszyć się z jazdy gdy jadę rowerem. wtedy tak sobie myślę widząc tych, którzy w ogóle nie myślą o swoich rowerach gdy mnie mijają i nie patrzą, zaliczają większość dołków i krawężników, jak to jest, że większość nie ma z tym problemu, a ja myśląc o tym nie mogę się od tego uchronić. pewnie sprowadzam na siebie problemy myśląc o nich 😋 pozdrawiam i dziękuję za rady z obręczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...