Skocz do zawartości

[5000 max] Pierwsza szosa / gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zastanawiam się co kupić na pierwszą szosę z tendencjami do zjazdów na  jakieś mało wymagające ścieżki szutrowe. Chciałbym aby posiadała dobrej jakości ramę endurance, co by w miarę komfortowo się jeździło. Mój budżet to max 5000 złotych, ale jeśli da się taniej to jeszcze lepiej. Dzisiaj przymierzyłem się do Treka Domane AL2 z hamulcami tarczowymi i powiem szczerze, ta rama wygląda świetnie i jest bardzo wygodna. Pytanie tylko, czy 4300 za Clarisa to nie jest rozbój w biały dzień. Sam rower wygląda obłędnie dzięki geometrii i wykonaniu ramy. Mam 187 cm i przymierzałem się do 58 cali i od początku czułem się jak u siebie. Jak się patrzy z boku to też rower nie wydaje się dużą kobyłą. Podoba mi się także, że są opony 32'', dzięki czemu bez większych problemów będę w stanie zjechać czasem z asfaltu. Moje pytanie: nigdy wcześniej nie jeździłem na szosie, czy jest sens dopłacać 700 złotych do Sory?

Czy w podobnych pieniądzach znajdę coś, co pomieści większą oponę, będzie miało równie wygodną geometrię i nie będzie Tribanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo uczucie co Ty, siadając i robiąc kilkudziesięcio-kilometrową wycieczkę na TREKu DOMANE Zaczynaj od tego, żebyś się dobrze czół na ramie, całą resztę po czasie ogarniesz. Nie mam doświadczenia z innymi szosówkami, bo ,mogłoby się okazać, że gdzie indziej jest jeszcze "suprzej", ale mam już wystarczająco doświadczenia, że jak nie trafisz w geometrię, to i Święty Boże nie pomoże. A można łatwo nie trafić. TREK genialnie projektuje te ramy. Szukaj ram z karbonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "szyty na miarę" warto przepłacić. To bardzo istotna sprawa. Osprzęt faktycznie szału nie robi ale za rok-dwa można mu zmienić napęd i hamulce na Tiagrę. Może ceny odrobinę spadną i wyjdzie trochę taniej niż zakup AL4 od razu. No i wydatek rozłoży się w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...