Skocz do zawartości

[obręcz] opiłki


KrzysztofX

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowe tanie koło. Przy obrocie w rękach słyszę ciche dzwonienie. Obracałem cierpliwie aż ze środkowej dużej wypadły 3 duże skręcone metalowe wióry (niemagnetyczne, więc pewnie aluminium). Ale nadal coś dzwoni.  Co z tym zrobić? Próbowałem odkurzaczem, ale dalej dzwoni.

Czy małe boczne komory są wzdłuż na całym obwodzie czy też mogą być w segmentach? Jeżeli są wzdłuż to wystarczyłoby wywiercić jeden mały otwór w komorze a potem zakleić.

Czy boczne komory są gdzieś w środku otwarte tzn. połączone z główną komorą? Wtedy powinno w końcu wypaść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy raczej tego nie usłyszysz. Daj spokój. 

Takie wióry to najczęściej pozostałość po wierceniu otworów na nyple, albo w tych najtańszych obręczach po wytłaczaniu tychże otworów. Komory raczej nie mają ze sobą połączenia.

Wytrzep co się da, a resztą się nie przejmuj.

Ja mam pewne koła na obręczach Remerx pod nyple wewnętrzne (http://e-bmx.pl/opis/9262446/komplet-kol-28-700c-remerx-grand--shimano-105-5501.html) i tam po jeździe w deszczu zbiera się w środku woda. Za cholerę nie chce się potem wylać i zostaje tygodniami. Dopiero po zdjęciu opony i odsunięciu opaski udaje się ją usunąć. Też myślałem o wywierceniu jakichś otworów, ale w sumie w deszczu często nie jeżdżę i dałem sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...