Skocz do zawartości

[koło] Tarcza hamulcowa rusza się w stosunku do piasty


krzywy105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosił bym o radę. Ostatnio jadąc zauważyłem dziwny hałas. Po ściągnięciu koła okazało się ze to tarcza hamulcowa obraca się trochę w stosunku do koła (aby ręcznie ja obrócić trzeba trochę siły natomiast podczas jazdy jest to dość wyczuwalne). Pytanie jaka może być tego przyczyną ewentualnie jakim kluczem to należy dokręcić jeśli to wystarczy (jestem dość świeży w mechanice rowerowej). Ruch jest na styku tarczy z małym napisem m17 i reszta piasty. Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20210626_202238_compress85.jpg

IMG_20210626_202153_compress69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij koło zdemontuje tarcze i załóż jeszcze raz zakrec z odpowiednią siłą.Pomogło?

Tarcza pewnie nadal ociera o klocki hamulcowe,zobacz pod światło w jakim ułożeniu,jeśli ociera cały czas bez przerwy,trzeba ustawić na nowo zacisk hamulca,regulujesz dwoma śrubami.Pomogło?

Jeśli tarcza ociera tylko w jednym miejscu to może należy ją wyprostować.Jak nie masz odpowiednich narzędzi do tego możesz zrobić to palcem napychają tarcze w odpowiednim kierunku.Pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu obstawiam że masz adapter pozwalający zastosować tarczę na 6 śrub do piasty z mocowaniem Centerlock. 

Dokręcasz tę nakrętkę standardowym kluczem do suportów Shimano HT2, najwygodniejszy jest chyba taki płaski, zamknięty. Tak to wygląda

https://bitul.pl/pl/p/KLUCZ-DO-SUPORTU-HT2-3W1 BB003/90

Stawiasz koło na ziemi, jedną ręką dociskasz klucz żeby nie zeskoczył z nakrętki i dokręcasz - mocno. 40Nm to konkretny moment. I potem zobaczysz co dalej - jeśli problem będzie powracał możesz zmienić tarczę na taką z mocowaniem Centerlock. Jeśli nie - wszystko gra. 

Jak będzie potrzebna korekta ustawienia zacisku (będziesz widział że klocki obcierają o tarcze) to robisz to w ten sposób że luzujesz dwie śruby mocujące zacisk, zaciskasz hamulec, trzymając wciśniętą klamkę dokręcasz śruby i powinno grać. Jakby tym sposobem się nie udało trzeba go ustawić "ręcznie".

Paluchów do tarczy nie pchaj, bo możesz sobie zatłuścić klocki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...