Skocz do zawartości
  • 0

GRX 400 problem z zmianą biegów


Gość Piotr

Pytanie

Cześć, pomóżcie proszę laikowi. Mam tylną przerzutkę grx 400 i kasetę 11-36 i od jakiegoś czasu nie chce mi wrzucić na największą koronkę. Wygląda ta to tak że gdy zrzucam biegi dochodzę to momentu w którym manetka już nie pozwala się ruszyć (klamki Tiagra 4700) a łańcuch zostaje na przedostatniej zębatce. W ogóle odnoszę takie wrażenie że biegi zmieniają się z pewnym opóźnieniem.

Próbowałem samemu to wyregulować, ale poległem - mam takie wrażenie że kręcenie tymi śrubami A i B nic nie zmienia. Co mogę zrobić jeszcze ? Linki i pancerze są nowe, zmieniane jakieś 2 mc-e temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wygląda ta to tak że gdy zrzucam biegi dochodzę to momentu w którym manetka już nie pozwala się ruszyć (klamki Tiagra 4700) a łańcuch zostaje na przedostatniej zębatce.

Więc automatycznie na najmniejszej koronce masz jeden "jałowy klik". Musisz bardziej napiąć linkę wykręcając śrubę baryłkową przy przerzutce - tę, gdzie wchodzi pancerz. Linka się lekko wyciągnęła, normalna sprawa.

Ogólnie to ogarnij sobie na yt jakiś tutorial ustawiania przerzutki i zrób wszystko od początku. Jeśli kręciłeś na oślep śrubami  zakresów to może się okazać, że po napięciu linki zmielisz przerzutkę w kole bo za mocno się wychyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...