Skocz do zawartości

[do 12 000] Full suspension


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wcześniej mam takiego trance, ale przedwczoraj zrobiłem rundę na starym rowerze (też full 130/105mm) - inna geometria i wąskie, bardziej twardo napompowane opony (bo z dętką) i czułem większe zmęczenie w plecach - taki rower ładnie łyka większe uderzenia, ale drobne wibracje, które w trance giną w oponach, tu przenoszą się na ciało. Żona też ma trance 2 i jak jechaliśmy po betonowych płytach to ja wolałem stać, a jej było wygodnie. Wniosek - szersze opony tubeless dokładają się do komfortu.

Ja się przesiadłem na fulla z powodu odcinka lędźwiowego 18 lat temu (z mega twardego gianta ATX 870 - fabrycznie nawet bez widelca z amortyzajcą, a był to model wyścigowy z wyższe półki) - i trochę pomogło, ale bardziej pomogła joga, bo na fullu też bywało ciężko.

Po mieście wystarczy mi rower z amortyzowaną sztycą i czułym widelcem - mam starego, miejskiego Cannondale w headshockiem i sztycą z amortyzacją i też jest dobrze (sylwetka taka jak na crossach, nie typowo miejska - łatwo jechać na stojaka i część ciężaru jest oparta na rękach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...