Skocz do zawartości
  • 0

Ustawienie Evado 6


Gość Sniegoman

Pytanie

Gość Sniegoman

Hej,

w zeszłym roku kupiłem evado 6 ale ze względu na sytuację jaka była nie dane mi było dużo jeździć. W tym roku zacząłem jeździć więcej i tak do ok 10km wszystko jest spoko. Jednak jak jeżdżę dłużej to zaczynają mnie boleć nadgarstki od utrzymywania ciężaru ciała na rękach. Niby wystarczy mi się wtedy odchylić mocniej do tyłu i wyprostować plecy, ale wtedy nie czuję że pewnie trzymam kierownicę, raczej lekko jej dotykam tak tylko żeby nie odleciała gdzieś na nierówności.

Rozmiar ramy mam S, siodełko już na maxa do przodu wypchałem. Jak pochylę siodełko lekko do przodu w dół jeździ mi się znacznie lepiej, ale jakoś nie jestem przekonany czy siodełko pochylone do przodu daje mi dobrą pozycję.

Rozważam wymianę kierownicy na lekko wyższą bo wydaje mi się że to mogłoby mi pomóc ale nie jestem w 100% przekonany że faktycznie to załatwi sprawę. A wydaje mi się że nie jestem w stanie oryginalnej ustawić już wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro na pochylonym siodle jeździ się lepiej to tak zostaw. To kwestia indywidualna. Chyba, że zacznie Cię boleć coś innego. 

Pokombinuj też z wysokością siodła. Zmiana rzędu dosłownie kilku milimetrów potrafi wpłynąć na wygodę. Dałbym w dół, wtedy ręce inaczej się ułożą. Tylko jak przesadzisz to kolana zaczną boleć, a to jeszcze gorzej.

Ewentualnie zmień gripy na ergonomiczne w stylu Ergon GP, to daje podparcie dla nadgarstków właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...