Skocz do zawartości
  • 0

Problem z śrubą Hamulca V-brake tylniego


Gość Adrian

Pytanie

Gość Adrian

Cześć. Mam problem z hamulecem V-brake z tyłu roweru, mianowicie jedna ze stron podczas odskakiwania Hamulca odkręca się śruba imbusowa (ta która przykręca się hamulec do ramy przynajmniej w moim przypadku) ponieważ mam takie 3 dziurki przyspawane do ramy nie wiem jak dokładnie się to nazywa ale chyba to piwot sorki ale pierwszy raz robię sobie sam rower. I kurcze po 1 boję się że ta śruba może mi się całkowicie odkręcić i ja zgubię jak będę jeździł i hamował a po 2 nie bardzo wiem jak rozwiązać ten problem dodam że z 2 strony zamontowałem i złożyłem  i nic się nie odkręca, dodatkowo przed wyciągnięciem hamulców z roweru,  miałem problem z właśnie tą stroną w której odkręca się ta śrubą i nie wiem czy wystarczy wymienić śrubę czy może jednak jest jakiś sposób aby to zrobić. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Używasz locktite? To klej do śrub. Środek, który zabezpiecza przed odkręcaniem. Taka niebieska farbka. Trzeba tylko wybrać ten rodzaj, który nie klei na zawsze, a daje się odkręcać.  Nowe śruby do pivotow są zwykle od razu nim pokryte. Poza tym dobrej długości śruba wkręca się mocno w pivot nie blokując jednak ruchu szczęki. Jak za krótka to się oprze o szczękę i odkręci przy jej ruchu. Jedno z drugim (odkręcona śruba i ten locktite) zapewniają spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...