Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Rockshox reba rl


Maciusmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę z zapytaniem czy da się zwiększyć skok amortyzatora RS Reba rl z 2019 roku pod koła 29 ze 100mm na 120/130m przez włożenie dłuższego shafta? na lagach jest podziałka sagu pod skok 100mm i 80mm. czy ktoś przeprowadzał taką operacje? z góry dziękuje za odpowiedzi i porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 20mm nic dla Cię nie znaczy i zmiana całej goemetrii roweru to czemu nie, tez szukam 12o skoku amorka, tyle, że kąty ramy zupełnie inne i inna rama, przystosowana pod taki skok amortyzatora. Jagdybym w swoim obecnym Giant,cie wwalił 120mm amortyzator to bym musiał zmienić mostek kierownice i sztyce siodełka, rama by wytrzymała, ale co bym się nakombionował by było wygodnie to niewarte. Ale zawsze 20mm gdzie sag zrobisz i wyjdzie na to samo ... Warto.

Ramę masz pod te 100mm to po co kombinować ? masz ramę która ogarnia 120-160 to nie montujesz do niej  100 , zrozum, że przy ramie która jest pod 100 montowanie 120 ma sens tylko w twojej głowie, lepiej nie będzie ale 20mm skoku , ło kurfa lecim na hopy ...

W dodatku to Reba, jakby niebyła zaista bo jest to zrobienie z niej 120 powinno grozić gułagiem.

Edytowane przez Mexo
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ten rower byłby rzadko jeżdżony, moją główną dyscypliną jest dirt. ale jednak całkiem spoko byłoby czasem wyjechać w teren dlatego chciałem wprowadzić taka modyfikacje. mam na stanie rower XC z Rebą na kołach 27,5+ który już ze skokiem 100mm prowadzi się bardziej jak trailówka (głównie ze względu na plusowe koła) co mi się podoba ale jednak 120mm skoku dopełniło by całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a założenie opony 2,3 z przodu i 2,1 z tyłu też niebezpiecznie zmienia geometrie roweru?

a zabawa ciśnieniem i zmiana sag też? przecież to co jest w katalogach to geometria bez obciążenia a jak siądziesz i amor się ugnie te 20% to kąt główki się zmienia. Serio to też jest niebezpieczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...