Skocz do zawartości

[RR XC 900] Wewnętrzne prowadzenie linek


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje podpowiedzi. 

Dziś zabrałem się za wymianę manetki przerzutek. Odkręciłem linke, pociągnąłem, linka pięknie wyszła z pancerza przy manetce. Jakie było moje zdziwienie gdy nagle zauważyłem że pancerz linki spadł przy przerzutce na ziemię a ten przy główce ramy został w moim ręku 😁 Pierwszy raz mam ramę z wewnętrznym prowadzeniem linek i ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy że w ramie linka leci bez pancerza, przez co nie sprawdziłem wcześniej jej przebiegu. Po prostu założyłem ze wyciągnę stara i wciągnę w pancerz nową. 

Wyszło jak wyszło, linke przeciągnąłem przez ramę przy pomocy magnesu neodymowego ale teraz zastanawiam się czy zrobiłem to poprawnie. Czy ona nie ma w środku żadnych tuneli, kanalików itp? 

Z obserwacji wydaje mi się że pancerz po prostu zapiera się o port w ramie, linka leci swobodnie rurą, później ślizg pod suportem i wpada w tylny prawy widelec, po czym wychodzi przez port przy przerzutce. Pewności jednak nie mam. 

Niby wszystko działa, przerzutka chodzi ale niepewność pozostaje że coś przy wyciąganiu linki zostali  w ramie lub że przeciągnąłem ją z pominięciem jakichś elementow

Może ktoś coś podpowie??

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210419_213524_copy_1920x1440_edit_387004973887301.jpg

IMG_20210419_213508_copy_1920x1440.jpg

IMG_20210419_195626_copy_1440x1920_edit_386902009884191.jpg

Edytowane przez PawelW84
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez magnesu da radę ale z magnesem poszło na momencie. Linka pieknie leci przez ramę tam gdzie ja prowadzisz. 

Tak pod suportem jest otwór w ramię w który wkręcony jest ślizg. Przez ślizg przewleczona jest linka. Nie dotyka suportu. 

Dziwne ze skoro nie ma wewnątrz ramy pancerza to nie dali tam żadnych koszulek czy czegoś takiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zajrzałem przez otwór w mufie sportowej do wnętrza ramy endoskopem. Linka przebiega prawidłowo. Nic nie spadło i niczego nie pominąłem 

Zastanawiam się tylko czy nie zakleić od zewnątrz jakąś tasma tego ślizgu na linke w suporcie. 

Jest od spodu i na pewno będzie łapał brud 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...