Skocz do zawartości

[Wyprawa] EuroBajk'a - 3000km, 7 państw, dwa rowery


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

5.png

Loverowi to projekt rowerowy, który powstał z miłości do turystyki rowerowej i uczucia dwojga zakręconych osób - Aleksandry Szczepańskiej oraz Daniela Sienkiewicza. Nasze wyprawy rowerowe charakteryzują się niezależnością, którą zapewnia jazda z sakwami. Podczas wielodniowych tras stołujemy się w najlepszych restauracjach, tych na łąkacz, czy brzegarz rzek, śpimy w namiocie, często w nieoczywistych miejscach. Każda nasza przygoda znajduje swoje odzwierciedlenie w relacjach oraz filmach, które, dzięki sile Internetu, są inspiracją dla setek osób.

IMG_20200514_182037.jpgW naszym rowerowym dorobku są dziesiątki krótkich wycieczek rowerowych, ale najbardziej dumni jesteśmy z tych dłuższych, wielodniowych wypraw. Wyprawa Zakopane - Gdańsk, trasa szlakiem polskich latarni morskich Świnoujście - Hel i 1500 kilometrów w oparciu o Green Velo. Apetyt rośnie w miarę jedzenia - postanowiliśmy zrobić coś większego.

 


 

IMG_20200829_202558.jpgKolejne rowerowe wyzwanie, poza granicami naszego kraju nazwaliśmy "EuroBajk'a". Startujemy na początku czerwca tego roku i w ciągu 2 miesięcy mamy zamiar pokonać 3000 kilometrów. Start i meta naszej wyprawy ma miejsce w Polsce, a po drodze cała seria europejskich atrakcji. Tych znanych i mniej oczywistych. Poglądową trasę znajdziecie w przygotowanej przez nas mapie wyprawy. EuroBajk'a zaprowadzi nas na tak magiczne miejsca jak Wenecja, Balaton, czy dolinę Dunaju. Skorzystamy z tras Eurovelo, czy Parenzana, ale nie ogarniczamy się do wytyczonych już szlaków. Perspektywa dojechania do Morza Adriatyckiego przyprawia nas o szybsze bicie serca, ale rower daje nieograniczone możliwości. Ta przygoda, jak każda inna, będzie przełożona na relacje wideo na youtube oraz podsumowania z każdego dnia na naszym Facebook'u, czy Instagramie. Dron, kamerki GoPro i smartfon zawsze jest pod ręką. Liczymy, że europejska bajka będzie dla Was zastrzykiem inspiracji.

Jednym z naszych haseł jest "jedźmy razem", dlatego już teraz zapraszamy Was do śledzenia naszych poczyniań na mediach społecznościowych. Chcieliśmy podziękować forumrowerowe.org za objęcie naszej wyprawy patronatem medialnym - to dla nas bardzo ważne i spora dawka motywacji.

IMG_20200515_205626.jpg

IMG_20200519_202620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...