Skocz do zawartości

Marin Headlands 2 vs Merida Silex 4000


luk_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie planuję zakup roweru. Do tej pory jeździłem na czymś w rodzaju fitness/hybrid bike. Chciałbym prosić o radę doświadczonych forumowiczów w porównaniu dwóch modeli zawartych w tytule i ewentualną radę dotyczącą rozmiaru.  Rower głównie na szutry i całodniowe wycieczki. Mam problemy z odcinkiem lędźwiowym kregosłupa także gravel musi być komfortowy (tu bardziej skłaniam się w stronę Meridy) choć wydaje mi się że po zastosowaniu kilku podkładek w Marinie geometria będzie zbliżona. Marina brałem bardzo poważnie pod uwagę ze względu na wkręcany suport, podoba mi się też napęd 1x (serce jest za 1x ale głowa zdecydowanie za 2x). Moje wątpliwości zasiał sprzedawca w sklepie Marin we Wrocławiu. Zdecydowanie twierdził że Merida to typowy krzesełkowiec a Marin ma bardzo sportową geometrię i będę zdecydowanie bardziej pochylony. Ja tego jakoś nie widzę w tabelkach. Mam 186-187 cm wzrostu; przekrok 87-88 cm

I tu pojawia się moje pytanie odnośnie rozmiaru Silex - L? biorę też pod uwagę M i dłuższy mostek

Ostetnie pytanie o presfit w Meridzie w karbonowej ramie - czy ktoś ma? przejmować się tym wogóle?

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...