Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Rock Shox Reba Solo Air - pęknięta część


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas przeglądu amorka, pękła mi część oznaczona jako "wavy washer". Jaką rolę pełni ta część i druga "aluminium suport washer"? Złożyłem bez tej części i się zastanawiam, czy będzie wszystko ok. "Aluminium suport washer zostawiłem"?

Mam jeszcze pytanie odnośnie smarowania komory powietrznej. Stosuję smar fabryczny PM600 z tego co pamiętam ale on jest bardzo lepki i zastanawiam się czy nie za bardzo. Co możecie polecić bardziej ślizkiego?

 

IMG_20210218_213549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ta podkładka jest potrzebna gdy jeździsz bardzo ostro i często dobijasz, niestety nie można jej kupić osobno, możesz zastąpić ją oringiem o podobnej srednicy, przy spokojniejszej jeździe nie bedzie problemu

co do smaru to na x-ring w solo air Pm600 jest za gesty i mogą być problemy z wyrównaniem ciśnień

lepszy bedzie RS Dynamic seal grease, rsp slick kik, slick honey tylko lekko posmarować  

uszczelke dolna można pm600

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw serwisowy Rock Shox SID / Reba Solo Air A2-A3 (2013-2015) Service Kit - sbike.pl Internetowy Sklep Rowerowy

Wydaje mi się, że w tym zestawie jest ta część?

21 minut temu, adas651 napisał:

a podkładka jest potrzebna gdy jeździsz bardzo ostro i często dobijasz

Rozumiem, że chodzi o moment powrotu tłoka w dół, wtedy uderza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zestawie można kupić, osobno nie, chyba ze dorobić/dobrać ze sklepu metalowego 

ta spreżynka jest w komorze negatywnej. różnice czuć raczej przy szybkim odciąganiu widelca np: przy wybiciu na hopce, ale też zależy jak masz ustawiony rebound

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejrzałem sobie cały serwis widelca rock shox umieszczony na forum. Z tego co skumałem w goleni jest schodek, na którym opiera się korek komory powietrznej. Ta metalowa podkładka i falista opierają się o ten schodek i z drugiej strony dociskają korek do pierścienia segera. Czyli można by było zamiast tej podkładki falistej, nasunąć na korek jakiś cienki oring. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...