Skocz do zawartości

['Pierwsza szosa za 4500zł] '- Pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

poszukuję dla siebie pierwszej szosy,mam 186 wzrostu.

Mój budżet to maksymalnie 4500zł choć nie będę zły jeżeli wydam połowę tej kwoty :]

Zależy mi aby rower był nowy. 

z najważniejszych kwestii to aby rower posiadał:

-widelec w carbonie[ najlepiej cały]

-wewnętrzne prowadzenie linek 

- co najmniej Sore

- System 'tapered'

- mile widziane tarczówki

+ najlepiej Geometria Endurance.

 

Wpadło mi w oko Vento 5.0 2020 ale ciężko o rozmiar L 

ciekawą propozycją jest też https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-edr-af-105/_/R-p-305449?mc=8529300&gclid=CjwKCAiAsOmABhAwEiwAEBR0ZpuEnr51jj8lk1RbX34ckocyBctcYJWpQffFVT10vY3c9JIbryVCbxoCAYQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

ale sam wygląd roweru według mnie jest dosyć średni.

Mieszkam na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej a z racji tego jest to teren dosyć pagórkowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka, zebyś nawet kosztem hamulców tarczowych, poszedł co najmniej w napęd 10s Tiagra. Kupisz Sore i tam utykasz. Kupisz Tiagre i droga wolna żeby wrzucić przerzutki 105 lub Ultegra, zmienić kasetę na wyższą grupę itd.

Claris i Sora są dobre na płaskie, sam jeździłem. Na pagórkach może brakować płynności przy kasecie 9s, no i kultura pracy gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sklep Stajnia Rowerowa, na granicy Warszawy. Mają sklep online, dużo rowerów ale jakoś wyjątkowo słabo pozycjonują się w google.

Szukałem Vento 6.0, miałem je u nich pod nosem, a trafiłem przypadkiem, bo google nawet nie wspomniało o takim sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z dostępnością będą problemy wszędzie...w tym budżecie raczej czekają na Ciebie tarcze mechaniczne plus sora (Giant Contend ar3 z pełnym widelcem karbonowym i mozliwością włożenia opon 35c). Jeśli jednak odpuścisz hamulce tarczowe (do czego bym zachęcał w tym budżecie) to otworzą się Tobie nowe możliwości, czyli wspomniany v.rysel z geometrią nieco bardziej sportową, niewidzialny już prawie kross 5.0 2020 z geometrią bardziej endu. No i sprawdź ofertę sensy. Gdybym miał mieć jedną szosę, którą nie zapuszczałbym się w teren i na szutry to wolałbym coś na 105 , od biedy tiagrze i zwykłych hamplach. Do tego opona 28c i jest już bardzo uniwersalnie i miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...