Skocz do zawartości

[Trasa] Warszawa - Łomianki - Nowy Dwór Maz - Jabłonna - Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania pod kątem dojazdu do pracy z NDM do Centrum, do osób jeżdżących do pracy, szosą lub na wąskich oponach.

1. Jadąc drogą rowerową wzdłuż Wisły od strony Bielan którędy wjeżdżacie do Łomianek. Czy na wąskich oponach da się uniknąć odcinka DK7 między McDonald a Łomiankami?
  2. Którędy jedziecie z Jabłonny do Centrum? Czy jest jakaś szybka, zgodna z PoRD trasa? Czy jedyny sposób na uniknięcie zniszczonego odcinka drogi lokalnej przy Modlińskiej pomiędzy hotelem Fort a Kauflandem (Mehoffera) to wjechanie na Modlińską? A może jadąc z Jabłonnej powinienem skręcić przy pierwszej Biedronce na Modlińskiej w kierunku wału i dojechać wałem/kładką nad kanałem żerańskim do mostu Grota i tam przekroczyć Wisłę?
Odnośnik do odpowiedzi

Latem DDR w Jabłonnie nie był jeszcze oddany, jeśli byłeś tam na jesieni lub w zimie, to mam pytanko, jak jest oznakowany? Czy pierwszeństwo na drodze wynika z oznakowania dla samochodów, czy też spaprali oznaczenie i DDR jest przerywany na każdej przecznicy?

Ale zasadnicze pytanie to: Jak jeździsz przez Tarchomin w kierunku Centrum? Czy mógłbyś podać trasę nazwami ulic lub podzielić się śladem?

Odnośnik do odpowiedzi

Od Jabłonny w ul. Przyrzecze później przez Kępę Tarchomińska i sprawną. Na Tarchominie kończę, więc nie mam potrzeby jechać dalej. Z Kępy pozostają dwie opcje Wał przy wiśle, ale tam jest kostka brukowa lub odkutą do motu północnego, dalej ścieżka asfaltowa.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki skrętu w Przyrzecze będę musiał spróbować, bo jeszcze nigdy tak nie jechałem.

A kostka na wale nie przeszkadzała mi na oponach 622x35, jak będzie trochę cieplej to przekonam się, czy na oponach 622x28 będzie równie dobrze.

Odnośnik do odpowiedzi