Skocz do zawartości

[Trasa] Warszawa - Łomianki - Nowy Dwór Maz - Jabłonna - Warszawa


ksmigrod

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania pod kątem dojazdu do pracy z NDM do Centrum, do osób jeżdżących do pracy, szosą lub na wąskich oponach.

  1. Jadąc drogą rowerową wzdłuż Wisły od strony Bielan którędy wjeżdżacie do Łomianek. Czy na wąskich oponach da się uniknąć odcinka DK7 między McDonald a Łomiankami?
  2. Którędy jedziecie z Jabłonny do Centrum? Czy jest jakaś szybka, zgodna z PoRD trasa? Czy jedyny sposób na uniknięcie zniszczonego odcinka drogi lokalnej przy Modlińskiej pomiędzy hotelem Fort a Kauflandem (Mehoffera) to wjechanie na Modlińską? A może jadąc z Jabłonnej powinienem skręcić przy pierwszej Biedronce na Modlińskiej w kierunku wału i dojechać wałem/kładką nad kanałem żerańskim do mostu Grota i tam przekroczyć Wisłę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem DDR w Jabłonnie nie był jeszcze oddany, jeśli byłeś tam na jesieni lub w zimie, to mam pytanko, jak jest oznakowany? Czy pierwszeństwo na drodze wynika z oznakowania dla samochodów, czy też spaprali oznaczenie i DDR jest przerywany na każdej przecznicy?

Ale zasadnicze pytanie to: Jak jeździsz przez Tarchomin w kierunku Centrum? Czy mógłbyś podać trasę nazwami ulic lub podzielić się śladem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki skrętu w Przyrzecze będę musiał spróbować, bo jeszcze nigdy tak nie jechałem.

A kostka na wale nie przeszkadzała mi na oponach 622x35, jak będzie trochę cieplej to przekonam się, czy na oponach 622x28 będzie równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mój projekt połączenia ścieżki rowerowej Legionowo - Warszawa z ciągiem pieszo-rowerowym przy kościele w Jabłonnie przy skrzyżowaniu ulicy Modlińskiej z Zegrzyńską do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2022/2023: https://bom.mazovia.pl/lista-poparcia/WHGN,WKS8HQP Realizacja projektu umożliwiłaby wjazd rowerem bez konieczności prowadzenia roweru pieszo na ciąg pieszo-rowerowy przy kościele i na drogę dla rowerów wzdłuż ulicy Modlińskiej zlokalizowaną na zachód od skrzyżowania tej ulicy z ulicą Zegrzyńską ze ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na wschód od Urzędu Gminy Jabłonna. Składanie projektów w tej edycji jest przeprowadzane wcześniej w mniej ciekawym okresie czasu.

W okolicach skrzyżowania ulicy Modlińskiej z ulicą Zegrzyńską w Jabłonnie od strony kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Modlińskiej 105A w Jabłonnie znajduje się ciąg pieszo-rowerowy łączący drogę dla rowerów z jednokierunkową ścieżką rowerową w kierunku południowo-wschodnim. Przydałoby się połączenie ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na wschód od wspomnianego skrzyżowania i Urzędu Gminy Jabłonna z drogą dla rowerów zlokalizowaną na zachód od tego skrzyżowania. Projekt umożliwiłby wjazd rowerem bez konieczności prowadzenia roweru pieszo na ciąg pieszo-rowerowy przy kościele i na drogę dla rowerów wzdłuż ulicy Modlińskiej zlokalizowaną na zachód od skrzyżowania tej ulicy z ulicą Zegrzyńską z obszaru na wschód od tego skrzyżowania ze ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na wschód od Urzędu Gminy Jabłonna. Przejazdy dla rowerzystów przez ulicy Zegrzyńską i ulicę Modlińską na zachód od skrzyżowania oraz przekształcenie chodników pomiędzy przejazdami w ciągi pieszo-rowerowe byłoby przydatne w celu przeniesienia ruchu rowerowego w kierunku zachodnim z obecnego wąskiego ciągu pieszo-rowerowego przy kościele i odciążenia ruchu rowerowego na tym ciągu pieszo-rowerowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2023/2024 ponownie złożyłem projekt połączenia ścieżki rowerowej Legionowo - Warszawa z ciągiem pieszo-rowerowym przy kościele w Jabłonnie przy skrzyżowaniu ulicy Modlińskiej z Zegrzyńską. Złożyłem też projekt połączenia ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Sołeckiej z drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Modlińskiej w Skierdach, o którym napisałem w temacie:

Proszę o poparcie moich projektów. Jeśli ma ktoś inne pomysł na projekty rowerowe do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w tym miejscu, to może je utworzyć. Podpiszę się i będę je udostępniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...