Skocz do zawartości

[Zakup szosy] Nowy lub używka 2000-3000 zł


tomasso83

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.01.2021 o 14:08, wkg napisał:

Trochę mnie ta celebra zraża - porównywanie siusiaków, osprzętu, skarpetek ...

No od skarpetek nie uciekniesz... ;) nie masz takich w arbuzy albo w pingwiny to spotkasz się z ostracyzmem.

Nie ma żadnej celebry, chyba że w Internecie. Na pewno nie ma jej wśród tych co regularnie jeżdżą. Wiadomo że jak spotkam kolegę to w ramach szydery mogę usłyszeć "gdzie geju na tym złomie" i ktoś nowy z boku byłby w szoku chwilę... Ale jak usłyszy odpowiedź to szybko zrozumie że ciskanie po kumplach nie ma nic wspólnego ze "snobowaniem".

40 minut temu, bombka napisał:

Szczęki Tiagry zapewniają mi zablokowanie kół, bez najmniejszego problemu.

Pewnie że tak, clarisem zablokujesz koło i najtańszym tektro... tyle że takie 105-ki czy ultegry po prostu są sztywniejsze, lepiej się je czuje i mniejszą siłę włożysz w "kontrolowane szuranie klockami". A blokowanie koła to raczej w szosie to "taki se" atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, abdesign napisał:

A blokowanie koła to raczej w szosie to "taki se" atut.

No nie koniecznie, pomijając fakt popularnej opinii że hamulce szczękowe w szosie to kupa i da się co najwyżej zwolnić, to nie jednokrotnie ostre hamowanie uratowało mi dupsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjniej się wyrażę - zablokuje koło w szosie dosłownie każdym istniejącym hamulcem. Więc to żaden atut. Tiagra nie jest oczywiście kiepskim hamulcem, ale praca hamulca w szosie to 95% zwalnianie, czasem aż do zatrzymania oczywiście. I tu sztywność ramion, modulacja wszystkie niuanse czuć. Założysz na klamkę "imadło" koło stoi... co by to nie był za hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...