Skocz do zawartości

[do 2200] cross/mtb dla kobiety


lobr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Postanowiłem na zbliżający się sezon pomóc wybrać coś swojej kobiecie, na rekreacyjne wypady rowerowe poza miasto, ale również do przemieszczania się po mieście. Budżet który założyłem to 2k, ale mogę go trochę nagiąć jeśli będzie warto. Nie bardzo jestem w temacie rowerów, ale znalazłem coś takiego: https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/women/hardtail/access-ws/cube-access-ws-eaz-blushmetallicngrey/

Czy to będzie dobry wybór? Wiem że rama się podoba. Czy znajdę w tej cenie coś z lepszą ramą/podzespołami lub może znajdę coś taniej co wcale nie będzie gorsze?

Będę wdzięczny za opnie, podpowiedzi. Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat doboru ramy w powyższym modelu również byłbym wdzięczny, kobieta ma 165 cm, długość nogi od krocza do pięty to 77 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie jest to zły wybór, jeśli mogę coś zasugerować to poszukać czegoś z lepszym amortyzatorem, bo XCT pracą nie grzeszy.

Najważniejszy w przypadku kobiety o wzroście 165 cm będzie wybór odpowiedniego rozmiaru, a o to nie będzie łatwo, bo nie każdy producent ma w ofercie odpowiedni rozmiar.

No i kolor musi się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rozmiar, to z tego co widziałem w tym modelu ramy 17" i większe mają koła 29", zaś ramy 16" i mniejsze są na 27,5" obręczach. Klika lat temu jeszcze przy wyborze swojego roweru czytałem że koła 29" mogą być lepsze w lesie, natomiast na drogi niekoniecznie, przez to trochę pod tym kątem też się zastanawiam, ale nie wiem czy słusznie. Czy nie patrzeć na rozmiar obręczy i dobrać jedynie pod kątem wielkości ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Większe koła lepiej sprawdza się na asfalcie i na prostych ścieżkach. Jeśli jest możliwość to brałbym rower na większych kołach. Dzisiaj poza kilkoma grawitacyjnymi odmianami kolarstwa koła inne niż 29 nie mają sensu.

Jedyną przesłanką do kół 27,5 cała jest wzrost użytkownika, jeśli nie pozwala on na rower na kołach 29.

Najlepiej aby kobietka przymierzała się do dwóch rozmiarów i wybrała dla niej wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma za co.

Przy 165 cm jest szansa, że 29 cali będą ok. Ja mam większy problem, bo moja druga połówka ma 158 cm wzrostu. Obecnie śmiga na rowerze z kołami 26 cali, chciałem żeby miała 29 z uwagi na zamienność komponentów pomiędzy rowerami naszymi. Niestety z uwagi na wzrost ciągle szukam rozwiązania i znaleźć nie mogę. Nie pali się, ale jakieś plany są - małych ram pod koła 29 jest jak ma lekarstwo, a jak już są to w chorych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś jak wybierałem rower dla siebie to przeczytałem to: https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/14092/test_kross_level_r9_vs_b9

bo akurat sklep po sąsiedzku miał r9 w okazyjnej cenie i go wziąłem więc mam 27,5". Z roweru średnio jestem zadowolony...

Ale generalnie na tym artykule sprzed kilku lat jakoś mam z tyłu głowy uwagi odnośnie kół 29" i 27,5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie do końca się z tym artykułem zgodzę, bo większe koło nawet na płaskim ma mniejsze opory toczenia, owszem ciężej je rozpędzić, ale jak już osiągnie prędkość nominalną to dłużej ją utrzymuje. To kwestia bezwładności większego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pozwolę jeszcze dopytać o jeden model: https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/1959/matts-7-20 ,ewentualnie ten sam model z rocznika 2020. Czy będzie on lepszy od przytoczonego w pierwszym poście cube https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/women/hardtail/access-ws/cube-access-ws-eaz-blushmetallicngrey/

cenowo są bardzo zbliżone natomiast Meridę matt 7.20 z rocznika 2020 widzę w niektórych sklepach można dostać poniżej 2k

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...