Skocz do zawartości

[Indiana] Dobry rower z marketu. Czy warto kupić?


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o espomnaiene powyżej modele to mogli zaoszczędzić jedynie na tym czego nie widać i ramie. Ramy są pewnie tanie więc pancerne i ciężkie. Zostają piasty, suport i stery... uważacie, że to się będzie psuło na potęgę?

Poza tym zerknąłem na ofertę tej marki i owszem 90% wszystkiego co tam mają wpisuję się idealnie w definicję market-szrotu gdzie wszystko jest absolutnie budżetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X10 :) kupiłem pod koniec kwietnia bo nie było nic innego dostępnego , pierwsze dwa tygodnie nie schodziłem z roweru :D pękło ponad 500km.  Ja nie narzekam, sporo już ze mną przeszła ;) były gleby, były chwile triumfu, były momenty dumy z mojej Pocahontas, były momenty kiedy myślałem że wyrzuce ten rower pod przejeżdżający autobus :D za ten pieniądz który na nia wydałem ( po przeliczeniu £850 z transportem) w tej cenie mogłem mieć Trek Marlin 7 ze sklepu w moim mieście, dostrzegacie różnice? :)Wysyłkowo nie było nic, czasy realizacji zamówień online po 5-6 tygodni. A Indianka w ciągu 6 dni byla w UK :) jak dla mnie stosunek jakości do ceny to 9/10. I zdjęcie z dzisiejszego polowania na Eurostar :D 

20210119_133159_copy_3024x1440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Odnośnie geometrii Indiana Storm X10. Rama wydaje się być identyczna z modelami karbonowymi firmy Torpado, która należy do tej samej grupy, produkującej Indiana na zlecenie ME.

https://www.torpado.com/en/bicycle/ribot-n/

Widać że jakość wykończenia jest dużo wyższa, natomiast wszystkie elementy ramy są praktycznie identyczne, być może kąty również - rozpiska w linku powyżej.

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do alu się nie wypowiem.

Przymierzałem się do 21" X10 i był zdecydowanie za duży przy wzroście 185 cm. W przekroku 3 cm luzu i zdecydowanie za długi.

19" Jest ok i na długości i wysokość, co pokrywałoby się z rozpiską z Torpado.

Może ktoś jeszcze będzie w stanie to potwierdzić dla przyszłych kupujących.

PS. W oficjalnych opisach dystrybutora dla X10 są niepoprawne dane dotyczące proponowanego wzrostu względem rozmiaru. 21" jest proponowane od 180cm wzrostu, co w praktyce jest niewykonalne. Myślę że 180-187 - 19" i 21 powyżej. Oczywiście bez przymiarki się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie czy aktualne ceny na Indiane X9 / X10 mają sens w stosunku do "niemakrketowej" konkurencji ?

X9 - 4999 pln

X10 - 4599 pln

O ile zrozumiałem wcześniej to X9 ma lepszey osprzęt ale ramę aluminium w stosunku do X10 gdzie rama jest karbon ale osprzęt gorszy.

Opłaca się w takim razie dopłacać do X9 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho aktualne ceny łapią się jeszcze do kategorii opłacanych w stosunku cena/wyposażenie 

Czy dopłacać?? Sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć :) jako użyszkodnik X10 nie żałuję swego zakupu. Za 3899 to była okazja :) wymieniłem pare elementów i mam rower już "pod siebie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że to nadal opłacalny zakup, zwłaszcza jak przeanalizujesz ceny konkurencji, również markowej.
Osobiście celowałbym w x10 - lepsza waga i fajna baza na przyszłość (o ile nie zakładasz jazdy z bagażnikiem, fotelikiem dziecięcym etc.)

X9 Pomimo lepszego osprzętu sporo cięższy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...