Skocz do zawartości

[Ochrona lakieru] a gwarancja


Rekomendowane odpowiedzi

Powłoka ceramiczna nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Utrudnia przyklejanie się brudu.

Zamiast przepłacać za rowerowe folie, kup Oracal StoneGuard i sobie dotnij samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skom25 napisał:

Powłoka ceramiczna nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Utrudnia przyklejanie się brudu

 

11 godzin temu, 85justine napisał:

mam nowy rower w karbonie i chcę go ochronić przed zniszczeniem (wizualnie itd)

Więc chyba spełnia założenia. Gdyby jeszcze ta powłoka nie była tak błyszcząca.
Kupiłem 30ml z ciekawości na probe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja wypowiedz zawiera slowo NIE, wiec chyba nie spelnia wymagan :P

Ta powloka jest tak cienka, ze nie chroni przed absolutnie niczym. Dodatkowo jezeli nalozysz ja na porysowana rame, to efekt wizualny bedzie gorszy niz bez powloki. Lakier pod powloke musi byc idealny.

Zamiast sie z tym bawic, polecam folie i wosk o latwej aplikacji, chociazby Dodo Juice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powłokę ceramiczną można nałożyć, bo czemu nie. Tyle że według mnie ma to sens tylko gdy rower jest nowy lub lakier jest w stanie idealnym. No i wypadałoby zostawić "goły" frameset, bo robienie tego z grubsza nie ma sensu.

Tak czy inaczej, tak jak pisałem powyżej, polecam folię bezbarwną. Te dedykowane do rowerów, wycięte, są strasznie drogie i ma się tylko jedno podejście. Przy zakupie folii, zawsze można wyciąć nowy kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie folie wygladaja dosc slabo, szczegolnie po jakims czasie. Do tego, poza aplikacja na regularnych powierzchniach, foli odpada.

Gromadzenie sie brudu na krawedziach, to kolejny minus. 

Co do ceramicznej powloki, to owszem, rowniez chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami lakieru. To nie jest miekka powloka, np taka jaka daje wosk. Bedzie chronic przed mikro ryskami, kamieniami raczej nie. Jak juz sie ktos decyduje, to warto uzywac sprawdzonych, rekomendowanych przez profesjonalistow srodki. Chyba raczej bym nie siegal po preparaty za 50zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...