Skocz do zawartości

[Konwersja] Jak to jest z 1x11=>2x11?


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Jest sobie taki rower Fuji Tahoe: https://www.metrobikes.pl/pl/p/Fuji-Tahoe-29-1.5D/40925

Nie orientuję się w tych nowoczesnych napędach, jak to jest z konwersją na 2x11 albo 2x10 (pomińmy proszę pytania po co, chodzi o teorię): czy z przodu zmieści się dwublatowa korba 36-26? Pomijając czy tylna przerzutka ogarnie wszystkie przełożenia, czy to może jest jakiś inny problem, np. zrobią się za duże przekosy łańcucha? Czy duży blat nowej korby będzie po prostu bardziej odstawać, a mały będzie w tej samej płaszczyźnie co dotychczasowy pojedynczy blat? Jakie inne potencjalne problemy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz30 napisał:

Nie założysz przerzutki.

Czemu?

Właśnie teraz znalazłem że ten rower występował też w wersji 2x11, niestety nigdzie nie dostępnej już: fuji-tahoe-29-1-3-.jpg

Czy możecie rzucić okiem i potwierdzić że konwersja by była w miarę bezbolesna, czy może tam jest zamontowana jakaś jedyna-w-swoim-rodzaju-ultra-droga przerzutka, czy raczej tam siedzi jakieś standardowe rozwiązanie? "Przerzutka przednia: Shimano SLX, side swing, direct-mount". Kurcze nie znam się na tym. Nie będzie problemu z dokupieniem takowej, czy to jest jakiś nietypowy wynalazek? To jest chyba coś takiego: https://www.rowertour.com/p/57262/shimano-fd-m7020-slx-przerzutka-przednia-2x11-side-swing-direct-mount

Nie będzie problemu z doborem manetki do tego?

O pojemności przerzutki tylnej wiem, pewnie będzie zmiana kasety i/lub przerzutki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zamontujesz do tego GT. Rama nie ma przelotek do linek i jest zaprojektowana do napędu 1xXX. Do Fuji Tahoe być może zamontujesz, bo producent być może zostawił w ramie montowanie DM, jak to robi np. Trek w serii x-caliber lub roscoe. Jakieś obawy, że bez przedniej przerzutki nie da się dobrze jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...