Skocz do zawartości

[Przekrok a bezpieczeństwo] Jak sobie z tym radzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście, S-ka w wersji 2020 była by idealna i na długość i na wysokość. Ale pewnie już nie da rady nigdzie kupić na 2021 ma 130 mm.

EDIT: znalazłem :) To teraz pytanie zasadnicze. Czy ktoś kto się lepiej zna może mi powiedzieć, czy tam da radę wymienić napęd na 2x11? Bo blat 36 się raczej nie zmieści. Nie wiem czy tam się da przerzutkę zamontować, nie mogę znaleźć fotek jak są linki prowadzone :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nial napisał:

 Martwi mnie trochę pressfit, wciąż są z tym problemy ?

Dużo zależy od precyzji wykonania ramy.

Aktualnie są juz dostępne pressfit'y wkręcane :)  więc przynajmniej łatwiej je wymienić samemu bez potrzeby posiadania drogich narzędzi.

Cenowo nadal są droższe od typowych wkręcanych HT

Co do żywotności raczej nie ma reguły i dużo zależy od tego, w jakich warunkach jeździsz i jak czyścisz rower.

Mi udało się kiedyś załatwić suport na jednym maratonie w górach, inne znowu latają po kilka tyś bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy moi mili, dziękuję za pomoc. Jesteście wielcy. Postanowiłem podejść do sprawy na poważnie i zanim zrobię sobie jakąś krzywdę w wieku 36 lat wyrywając się na kilkusetkilometrowe trasy po latach zastoju w siedzącej pracy, czując się jakbym wciąż miał dawną kondycję i rozciągliwość, udam się do specjalisty. Wybrałem bike sizing w Velolab w Gdańsku, niech profesjonalista i fizjoterapeuta mi powie, jakiego roweru szukać. Decyzja dość odważna bo i plany mam poważne.

Tymczasem przymierzyłem Fuji Tahoe M i to jest najniższa nie za mała rama jaką próbowałem, mam miejsca na dwa palce więc ujdzie. Tyle że wydaje mi się że jest troszkę za długi i za niski, ale tak mam ze wszystkimi nowoczesnymi geometriami - cudów nie ma, albo długi i niski, albo bardziej komfortowy i wyprostowany ale górna rura wyżej. Przekonałem się że w 29" się inaczej nie da. Niestety S już nie ma i nie będzie tego modelu. Przymierzałem damki, czuję że są za krótkie i wcale też niżej nie jest, bliżej kierownicy wysokość jest taka sama no bo musi być.Ale ogólnie to damek absolutnie nie wykluczam, kolor zawsze można przemalować proszkowo ;), niech się tylko dowiem czy to jest odpowiednia długość roweru dla mnie.

Także zaktualizuję wątek jak się dowiem od specjalisty, czego ja tak naprawdę potrzebuję - oprócz ćwiczeń i rozciągania - żebym w miarę wygodnie mógł się przygotować do pokonywania większych odległości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 23.11.2020 o 00:51, Mareckik napisał:

 

"Mój syn ma aktualnie 163cm, przekrok minimalnie mniejszy od Ciebie. Siodło ma ustawione na 65cm.

Rama, to 17". Nie ma absolutnie problemu z przekrokiem. Staje normalnie obiema nogami na ziemi z ramą pomiędzy nogami."

 

Cześć

Ten bmc dokładnie z którego roku to model? To są koła 29 ? Jaka dł. ramy?  Pytam, bo przymierzam też mojego syna do 29, który jest na granicy rozmiaru S i M i badam geometrie rowerów. Mój ma przekrok 80 cm przy 165 cm wzrostu, więc ze "strandover" nie będzie problemu - bardziej mi chodzi , żeby M (17/18 ") nie była za długa. Choć chyba zawsze można skrócić mostek i przesunąć siodełko ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 18:33, Sajmon6619 napisał:

Ten bmc dokładnie z którego roku to model? To są koła 29 ? Jaka dł. ramy?

Szczerze nie ma pojęcia jaki dokładnie to rocznik. Podejrzewam, że okolice +/- 2016, ale mogę sie mylić. Jest to TE03, ale ma dokładnie geometrię, jak mój TE02.

Ja mam M 19", syn ma S 17". Przy jego wzroście ok 164cm, przekrok ok 75cm (dawno nie mierzyłem), siodło ustawione na 66cmm, jest według nie na początku rozmiarówki. Mostek ma 70mm, kierownicę przyciętą do 625mm.

Pozycje ma super, fajnie tez nad nim panuje. Generalnie wszystko się zgadza. 

Ja tez go często zabieram na trening (rower) i spokojnie przy wzroście 180cm brałbym go na zawody ;) oczywiście ze swoja kierownicą i może mostkiem 90mm, ale niekoniecznie.

Generalnie chciałem brać S dla siebie, ale przy sztycy carbonowej i ramie, trochę bym się bał jednak zbyt mocno obciążonych okolic zacisku sztycy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...