Skocz do zawartości

[Zakup Elektryka] do jazdy w mieście - dla 60latka


AleksFree

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w trakcie wyboru roweru elektrycznego dla taty i chciałbym się poradzić jakie marki polecacie i konkretne modele rowerów? W sklepie stacjonarnym u mnie w mieście oferują, rowery firmy Overfly z tego, co czytałem, jest to polska firma i tacie podoba się poniższy rower:

https://batboys.pl/produkt/rower-elektryczny-overfly-passion-czarny/

Nasz budżet to ok. 5000zł, czy w tej cenie jest to dobry wybór? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukać czegoś z centralnym silnikiem, to dużo lepsze rozwiązanie niż taki w piaście. O zaletach na pewno sporo znajdziesz na forum i nie tylko.

Z budżetem 5000 może być ciężko, ale bliżej 6 tysięcy jeśli dalibyście radę go zwiększyć można już coś znaleźć. Jakby udało się na Shimano Steps to już w ogóle. Lepszego napędu póki co nie znam. 

Z rowerów z silnikiem w piaście z czystym sercem polecę Unibike Optima - choć ma wady takiego napędu to cały rower poza tym jest solidny, z dobrymi kołami - a to ważny przy rowerze który sporo waży, a do tego szprychy przenoszą moment obrotowy z silnika. 

Ten Overfly to "polska" marka jakich wiele - z tym że polska to jest jedynie firma która zleca jego produkcję w Chinach. Sam fakt że rower ma hamulce obręczowe świadczy o tym że nie jest do końca przemyślany - przy elektryku tarczówki, nawet podstawowe są dużo pewniejsze. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 20:36, MikeSkywalker napisał:

Najlepiej szukać czegoś z centralnym silnikiem, to dużo lepsze rozwiązanie niż taki w piaście. O zaletach na pewno sporo znajdziesz na forum i nie tylko.

Z budżetem 5000 może być ciężko, ale bliżej 6 tysięcy jeśli dalibyście radę go zwiększyć można już coś znaleźć. Jakby udało się na Shimano Steps to już w ogóle. Lepszego napędu póki co nie znam. 

Z rowerów z silnikiem w piaście z czystym sercem polecę Unibike Optima - choć ma wady takiego napędu to cały rower poza tym jest solidny, z dobrymi kołami - a to ważny przy rowerze który sporo waży, a do tego szprychy przenoszą moment obrotowy z silnika. 

Ten Overfly to "polska" marka jakich wiele - z tym że polska to jest jedynie firma która zleca jego produkcję w Chinach. Sam fakt że rower ma hamulce obręczowe świadczy o tym że nie jest do końca przemyślany - przy elektryku tarczówki, nawet podstawowe są dużo pewniejsze. 

Super, dziękuje za informację, które na pewno weźmiemy pod uwagę przy wyborze pierwszego elektryka :) Zabieram się w takim razie do czytania forum, żeby być trochę bardziej obeznanym. Jeżeli zdecydowanie lepsze rozwiązania znajdziemy w rowerach za 6 tysięcy to pewnie zdecydujemy się na coś droższego, ponieważ rower ma mu trochę posłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem raptem na paru elektrykach, i z silnikami w piaście, i z centralnym Boscha i właśnie ze STEPS-em Shimano, i to ostatnie wspomaganie jest zdecydowanie najlepsze. Raz że nie czuć aż tak dużej różnicy po odcięciu zasilania >25 km/h jak w pozostałych rozwiązaniach, dwa - po rozładowaniu akumulatora zwiększone opory podczas jazdy są prawie niewyczuwalne. 

Żeby za 6 tys mieć STEPS trzeba trafić dobrą promkę czy wyprzedaż rocznika, ale jest to realne więc szedłbym w tym kierunku. 

Z nowych rowerów znam i polecam Unibike Swift, ale tutaj nawet negocjując dobrze cenę w salonie pewnie da się zejść poniżej 7 tysięcy, to ciągle sporo. Unibike daje solidne koła do swoich rowerów - o czym często powtarzam, a na co mało osób zwraca uwagę przy zakupie roweru. Dobre koło, na mocnych szprychach jest szczególnie ważne w elektryku. 

Tak czy inaczej - większej styczności z elektrykami nie miałem, bo to ciągle rowery drogie i mniej popularne, przynajmniej na Podkarpaciu. Najczęściej trafiają się ludzie z rowerami kupionymi "okazyjnie" czyli trupami z silnikiem w piaście, badziewnymi ogniwami itd, więc myślę że ktoś inny na pewno bardziej pomoże. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...