Skocz do zawartości

[Rower] Full 29 w okolicach 12000PLN


Matador2000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego fulla i po przepatrzeniu miliona stron zawęziłem wybór do Canyon Nouron 7 AL lub Canyon Neuron CF 8. Rower głównie będę używał do jazd w lesie, dojazdu do tego lasu itd.

Nie będę uczestniczył w zawodach a FS dla wygody użytkowania (w tym roku zrobiłem 3300km i nadal jeszcze jeżdżę po mazowieckich i warmińsko-mazurskich lasach). Różnica w wadze między tymi rowerami nie jest duża (około 700g) a różnica w cenie to około 2000PLN a osprzęt w tych rowerach jaki jest taki jest (aktualnie użytkuję hardtaila Cube Acid z 2016r) więc osprzęt i tak będzie lepszy niż to co aktualnie mam. Czy te 2000 zrobi duża różnicę w odczuciach z jazdy, niezawodności, wytrzymałości ramy/osprzętu?

Oczywiście wszystkie sugestie mile widziane i podsumowując poszukuję roweru full suspension 29cali w okolicach 12000PLN :D

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/?hideSelectedFilters=true&prefn1=pc_plattform&prefv1=Neuron+AL&srule=sort_price_ascending

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego nie kupisz będziesz Pan zadowolony. Jeśli chodzi o różnice między tymi 2 konkretnymi rowerami to zwróć uwagę, że model carbonowy ma 'markowe' koła DT Swiss. Co prawda podstawowy model 1900, ale jakoś ludzie na nie nie narzekają. Aluminiowy ma podstawowe piasty Shimano i obręcze Canyona. Za to karbonowy model jest na SRAM, z tego co kojarzę kaseta GX jest znacznie droższa w wymianie niż SLX z modelu aluminiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupowania szlakowca z zawiasem, który ciężko wykorzystać na singlach na smreku,żeby jeździć koło warszawy? Nie ma najmniejszego. Kolega ma tego cfa. Od razu hamulce do wyrzucenia i wymiana na slx. No i kolega go sprzedaje, bo na góry mocniejsze też się nie nadaje. Neuron to rower do niczego w sumie. Za dużo na xc, a za mało na góry.

Na Twoje zastosowania kupił by tego nowego fulla z deca do xc w najwyżej wersji. Bardzo dobra i przemyślana maszyna. A jak chcesz koniecznie wydać więcej kasy, to i tak za mało na coś markowego w carbonie. Fajne rowery do xc zaczynają się od 15-16 koła. Np. z NSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuron to rower hmmm... turystyczny i jako taki się doskonale sprawdzi. Tak jak piszesz to taki rower między XC a ęduro, czyli po prostu trailówka. Przejedzie to wszystko, ale w górę wolniej niż rower XC, w dół wolniej niż enduro. Czyli ja bym powiedział, że to rower do wszystkiego a nie do niczego. Ja lubię takie uniwersalne rowery, miałem z resztą poprzednika Neurona czyli Nerve'a, a mój obecny rower też jest klasyfikowany jaki trail, ma skok ramy 130 mm i w górach w sezonie jestem na nich co tydzień praktycznie.
A ten rower z Decathlona wygląda bardzo fajnie. W końcu dopasowali się do współczesnych trendów. Jakbym mieścił się w ich rozmiarówce to sam bym chętnie go przymierzył. Tylko z tego co widzę na stronie jest problem z dostępnością, a Canyon przynajmniej podaje konkretne daty wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...