Skocz do zawartości
addryan

[suport] Shimano na Hollowtech'u.

Rekomendowane odpowiedzi

addryan

Hej. Jeśli jest ktoś z Gliwic (okolic) a ma na zbyciu uszkodzony wkład, to chętnie przygarnę. Mam Ghosta ASX 4900 na Oktalinku i chciałbym wymienić na nową, ale nie wiem, czy mi się Hollowtech zmieści ( na zdjęciu widać, że piwot z zawiasu jest blisko mufy suportu, dlatego potrzebuję choćby jednej strony aby sprawdzić, czy to aby da się...

Pozdrowery!

suport.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bogus92

Suport pod zintegrowaną oś ma średnicę taką jak zewnętrzna krawędź mufy, więc bez problemu powinno się wszystko zmieścić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
addryan

No właśnie nie jestem tego taki pewien... Kołnierze z łożyskami zewnętrznymi wystają po za mufę.

sb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bogus92

Zewnętrzny kołnierz suportu pod Hollowtech jest po zamontowaniu równy z mufą suportową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
addryan

Dzięki za odpowiedzi ale wciąż się nie rozumiemy...

suport.thumb.jpg.57b6eccb6414e460aa13705ccb198330.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Możesz włożyć octalink. I ht2 też.

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
clavdivs

Rozumiemy się, czytaj uważnie.  Kolega dobrze podpowiada HT ma taka sama średnicę jak zewnętrzna średnica rury suportu. Na zdjęciu widać że suport z zewnętrznymi  łożyskami się zmieści. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Jak boisz się że model SM-BB52 się nie zmieści, to MT800 jest znacznie mniejszy, ale trzeba podejść z adapterem do klucza.

Tak czy inaczej, pewnie będziesz musiał zdemontować wahacz.

A jak nadal nie jesteś pewny, to zamiast kombinować, wystarczy poprosić o podanie średnicy suportu. Ktoś Ci poda ( np ja) i sobie zmierzysz czy Ci wejdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
addryan
42 minuty temu, skom25 napisał:

Jak boisz się że model SM-BB52 się nie zmieści, to MT800 jest znacznie mniejszy, ale trzeba podejść z adapterem do klucza.

Tak czy inaczej, pewnie będziesz musiał zdemontować wahacz.

A jak nadal nie jesteś pewny, to zamiast kombinować, wystarczy poprosić o podanie średnicy suportu. Ktoś Ci poda ( np ja) i sobie zmierzysz czy Ci wejdzie.

Model SM... podałem dla przykładu. Teraz i tak będę musiał się pewnie przerzucić na 2x10/11 bo nowego 3x9 już pewnie nie dostanę.

Po tym jak napisałeś, że 800'tka jest mniejsza - poszukałem. f**ktycznie!  BB - 44,3mm a MT - 41,2mm.

Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta