Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox 32 Grip czy Sid select RL który lepszy?


look285

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Moze ktoś ma wiedze, który amortyzator Fox 32 Performance/Rhytm (Grip, Evol) czy Rock Shox Sid Select RL 2021 (Charger Rl, Debonair) bedzie lepszym amortyzatorem pod wzgledem właściwości jednych oraz trwałości? Czy warto dopłacic do SIDa Ulitimate z  RaceDay pomijając nizsza wage? Porównywał ktoś te sprzety? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Debonair oszukany, Charger też, ciekawe czy jest zatem jakaś różnica w pracy w stosunku do klasycznego Motion Control.

A jak wyglada na tym polu Fox 32 Performance z Gripem i ? Evol tam jest też oszukany czy faktycznie poprawia jakośc pracy na małych nierównościach?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do MC jest różnica bo w MC olej podczas jazdy w terenie jest praktycznie ciągle napowierzony (pecherzyki powietrza) przez co jego lepkość leci na łeb na szyję i tłumik przestaje pracować jak należy.

Co do DbA to nie jest oszukany gdyż czułość jest poprawiona względem SA dzięki nowym uszczelkom kurzowym i nowemu smarowaniu. Nie zwiększyli jedynie objętości komory neg gdyż zapewne nic by to nie wniosło (w ultimate jest identycznie). We wszystkich SIDach DbA jest takie samo. Przycięli tylko chargera żeby sztucznie wprowadzić twory w postaci selectów. To samo zrobili w Pike i Lyrik.

Tłumiki grip w foxach działają tak samo jak te wykastrowane chargery. Osobiście wolałbym SIDa ponieważ jest ze 2x sztywniejszy skrętnie niż fox32, wzdłużnie zresztą też. No i serwis jest znacznie tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem na myśli tą niby powiększona komorę negatywną którą reklamują.

To w sumie zostają 3 opcje nie wiem która by była lepsza:

Sid select

Zestaw upgradowy RaceDay za 1k, w polskich sklepach nie widziałem ale w zagranicznych są dostępne.

Fox 32 Fit 4 z osia 100mm i to tego nowe koło przód, razem wyjdzie zdecydowanie taniej niz fit4 na booscie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...