Skocz do zawartości

[magura mt5] zacisk,śrubka zamykająca obieg oleju


ko17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdzie mogę dostać śrubkę od oleju która znajduję się w zacisku hamulca magura mt5 . Niby coś tam w jakiś rowerowych sklepach internetowych znalazłem ,ale ''profesjonalni'' sprzedawcy nie byli mi jedno znacznie wstanie odpowiedzieć czy taka śrubka jaką mają w ofercie jest od mojego hamulca , ucinali temat bądź w ogóle nie odpisywali , postanowiłem się was koledzy zapytać o to i wierzę ze uzyskam odpowiedz ,załączam zdjęcie tak ze by była jasność :)

IMG_20200924_160316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, ko17 napisał:

Hmmm jest napisane ,, kompatybilny tylko z modelami Magura MT next '' i teraz nie do końca wiem co o tym myśleć?

Seria Magura Next to hamulce wyprodukowane po 2015 roku . Poprzednia seria miała śrubkę bez łba.

Dziwi mnie opis, bo ta śrubka w MT4 i w MT5 wygląda praktycznie tak samo. 

Proszę- masz potwierdzenie

https://r2-bike.com/MAGURA-Spare-Part-Bleeding-Screw-for-MT-Brake-Caliper-from-MY-2015

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kupować magura blood, jest drogi i nie ma lepszych parametrów niż mineralny shimano. Niektóre rowerowe przelewają shimano i buteleczka 100ml kosztuje 10 zł co w porównaniu do magura blood jest dużą różnicą. Pamiętaj byle tylko nie zalewać hamulca "tanim" mineralnym pokroju LHM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy nie ma różnicy opiszę co i jak....ten sprawny hamulec co go mam założonego z przodu został ściągnięty w celu wyczyszczenia . Po tej operacji postanowiłem ze wymienię olej na nowy shimano bo taki miałem...Operację przeprowadzałem wtłaczając olej przez zacisk ,więc górą od strony klamki do strzykawki wtłaczał się poprzedni płyn ,myślę ze to był magura bo niebieski..... po wtłoczeniu całej strzykawki 20ml w strzykawce od strony klamki miałem magure (niebieski) i schimano (czerwony) jednak olej niebieski okazał się ,nie wiem gęstszy/cięższy? bo osiadł na dnie strzykawki a u góry był czerwony...efekt - no nie jestem do końca zadowolony ,hamulec chodzi nieco gorzej niż XT co mam w drugim bajku , może tego posta piszę zbyt wcześniej bo tłumaczę to sobie tym ze może klocki są jeszcze nie ułożone/dotarte i stąd efekt taki a nie inny....jednak myślę ze olej magura jest innym olejem w konsystencji od oleju shimano ,może się mylę ale do takich wniosków doszedłem po wymianie oleju i zaobserwowaniu jak te dwa oleje się zmieszały , a może taki był efekt bo magura był starym olejem? nie mam wiedzy na ten temat kiedy był wtłaczany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
12 godzin temu, kanto napisał:

Nie ma co kupowmagura blood, jest drogi i nie ma lepszych parametrów niż mineralny shimano.

Jakieś konkretne argumenty na poparcie tej tezy? Jedyne podobieństwo między tymi olejami to ich baza ( mineralna) ale inne parametry mogą być zupełnie inne. Równie dobrze można napiąć że olej klasy 5W Motorem jest taki sam jak 5W Foxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...