Skocz do zawartości

[hamulec tarczowy] Wymiana hamulca - shimano mt500


pablob3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Planuje wymienić hamulce w rowerze żeby wzmocnić siłę hamowania. Obecnie w giant talon 2 2016 mam zamontowane shimano M355. Do tej pory wymieniłem klocki i tarcze, 180 i 160.

Myślałem o MT500, pytanie czy rzeczywiście odczuje poprawę czy może coś innego. Na początek myślałem o tyle a później wziąć się za przód. 

Oraz czy wystarczy wymienić sam zacisk i zostawić obecne klamki i okablowanie czy lepiej lecies już we wszystko, da mi to coś? 

 

Dzieki za odpowiedzi!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zacisku absolutnie nic nie da - te z mt500 i te z m355 to jedno i to samo.

mt500 działają lepiej wyłącznie dzięki klamkom które pracują tak jak te z wyższych modeli.

Ale jak już to celuj w m6000 komplet ~ 500zł. Niby prawie to samo zacisk jednak różni się na korzyść deorki dwiema rzeczami - wygodą wymiany klocków i ich typem.

mt500 musiałyby być sporo tańsze żeby się na nie skusić biorąc pod uwagę zalety związane z klockami w deorce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

Te 500 coś zl to za komplet przód i tył z tego co patrzyłem więc do przemyślenia. Plus nowe klocki. Ale ogólnie to brać cały zestaw min deore - pewnie się to tyczy całego roweru. 

Tylko chciałem wymieniać też przedni amor i jak tak dalej pójdzie to lepiej będzie kupić nowy rower a ten na sprzedaż. 

Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pablob3 napisał:

Ale ogólnie to brać cały zestaw min deore - pewnie się to tyczy całego roweru.

Prostu w przypadku hamulców mt500 i deorek różnica w cenie jest niewielka a zacisk w deore jest wygodniejszy w obsłudze, ma większe możliwości związane z wyborem klocków i lepszych tarcz pasujących szerokością. Sam hamulec mt500 i m6000 mają takie same klamki taką samą średnice tłoczków  - działają tak samo - ale właśnie kwestia klocków i tarcz czyni z niego znacznie lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...