Skocz do zawartości

[Szosa Endurance] nowa do około 6000, na 105, tarcze


Gorylioza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

Poszukuje swój pierwszy rower szosowy i potrzebuje waszej pomocy w podjęciu decyzji lub zaproponowania lepszych opcji. Kwota do wydania to około 6000 zł. Mam 194cm wzrostu i 100kg wagi. Rower ma służyć do poprawy i utrzymania kondycji ale w przyszłości chciałbym amatorsko uprawiać triathlon.

Moje wymagania:

  • Około 6000 zł
  • Pozycja Endurance
  • Rama Aluminiowa (ze względu na wagę)
  • Osprzęt 105
  • Hamulce tarczowe hydrauliczne (moja waga i górzyste okolice zamieszkania)
  • Najlepiej sztywne osie

Moje typy:

- Cube Attain SL disc 2019/2020

- Scott Speedster 10 Disc 2020

- Giant Contend AR 1 2020

Canyon i Rose odpada ponieważ ich modele, które mnie interesują aktualnie przekraczają grubo ponad 7k oraz chciałbym się przymierzyć do roweru, nie ma możliwości negocjacji ceny i czas oczekiwania na rower bardzo długi.

Bardzo proszę opinie na temat moich typów i ewentualne propozycje spełniające powyższe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rower nie mieści się w Twoich kategoria ale podam Ci że przesiadłem się z race właśnie na Fuji GranFondo 1.5 i jestem zachwycony. Na race łupało mnie w plecach po prostu za bardzo agresywnie było dla mnie. Teraz bajka po bf 100km bez problemu po górach sobie jeżdżę. Ale in plus to opony 30c robią robotę. Na race miałem osprzęt ulterga teraz mam 105 i wg mnie jest różnica bo trudno aby nie było w działaniu ale już się przyzwyczaiłem. Fuji po przeliczeniu (1,6) ma jedną z najbardziej endurancowych :-) pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nich to dobry wybór, ja skusiłem się na gianta ar3...zależało mi na włożeniu szerszej opony i 35c wchodzi z luzem. Na szosie jest po prostu przyzwoitą szosą,  w terenie fajną , zwinną lekką szutrówką. Sprzęt bardzo fajny bo można się na nim ciekawie ułożyć, karbonowa sztyca dobrze tłumi, podobnie jak w pełni karbonowy przedni widelec. Generalnie całościowo fajnie ułożony sprzęt. Tak więc ar1 będzie dobrym wyborem. Cube zbiera również bardzo dobre opinie i jeśli podawana waga przez producenta 9,6kg jest prawdziwa to chyba będzie nieco lżejszy od gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 15:27, manfred1 napisał:

Mój rower nie mieści się w Twoich kategoria ale podam Ci że przesiadłem się z race właśnie na Fuji GranFondo 1.5 i jestem zachwycony. Na race łupało mnie w plecach po prostu za bardzo agresywnie było dla mnie. Teraz bajka po bf 100km bez problemu po górach sobie jeżdżę. Ale in plus to opony 30c robią robotę. Na race miałem osprzęt ulterga teraz mam 105 i wg mnie jest różnica bo trudno aby nie było w działaniu ale już się przyzwyczaiłem. Fuji po przeliczeniu (1,6) ma jedną z najbardziej endurancowych :-) pozycji.

@manfred1 W jakich pieniądzac wyhaczyłeś 1.5? Modele 2019 i 2020 nie różnią się niczym według Googla i obecnie jest do wzięcia (dostępny co ważne) za 8k. Za full carbon na 105 to chyba nie jest zła oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...