Skocz do zawartości

[V-brake] nie hamuje


paluch82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem od pewnego czasu moje tylne v-brake nie hamują a tylko spowalniają rower. Na nowych klockach 5 - 6 hamowań jest ok ale później problem zaczyna się powtarzać. Po bardzo dokładnym umyciu obręczy wodą z płynem do naczyń parę pierwszych hamowań jest w porządku ale potem hamulce działają coraz słabiej. Obręcz i kocki myłem już 9 razy, obecnie mam 3 komplet klocków hamulcowych i za każdym razem jest ten sam efekt. 

Czy ma ktoś pomysł czemu tak się dzieje? 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

A za każdym razem sprawdzałeś inny model klocków? Co to za klocki w ogóle? 

Klocki jakie miałem na początku to Alhong standardowe. Później Alhong Ka-b01 obecnie są Alhong standardowe ale trochę dłuższe od tych pierwszych. Wszystkie klocki na początku hamowały ale po chwili przestawały. Obecne klocki też hamują po umyciu ale po parku hamowaniach jest znowu brak tarcia, więc nie sądzę, żeby typ klocków miał znaczenie.

4 godziny temu, SoloTM napisał:

Sprawdzić pancerze czy są całe ( końcówki ) koło wycentrować ( jeśli ma bicie na boki ) a hamulec i klocki poprawnie ustawić.

Koło wycentrowane, hamulce ustawione, pancerze są całe.

Jeżeli ktoś jest z okolic Poznania i chciałby rzucić okiem na "pacjenta" to mogę podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...