Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Nowy amortyzator tapered w główce ramy tapered z uprzednio zamontowanym prostym widelcem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam Cannondale Trail 4 (2020) https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2020-gorskie/sport/trail/trail-4
który ma zamontowany amortyzator Suntour XCR-RL.

Kupiłem niedawno nowy widelec: Rockshox Reba RL (2020)

Przy demontażu obecnego widelca zobaczyłem, że ma on prostą rurę. Natomiast główka ramy roweru jest tapered
.Lrjsshs.jpg

Co mnie zaskoczyło, bo też pod ramę dobrałem nowy amor. 

76uOSZ1.jpg

Jak to w ogóle działa? Czy potrzebuję kupić nowy bieżnik dolny skoro ten obecny jest dostosowany pod prostą rurę?

Nie mam pojęcia co mam zrobić (pomijając fakt, że z obecnego amora nie jestem w stanie nawet wybić tego bieżnika, próbowałem nóż + młotek, płaski wkrętak + młotek i nic z tego)

U9n4NYd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Jakie stery poleciłbyś? Te obecne są półzintegrowane. Czy warto wybrać inny system? Co będzie pasowało do obecnej ramy? Nigdy sterów nie wymieniałem, ale widzę, że wybijak do misek będzie dodatkowo potrzebny.

A gdybym zdecydował się tylko na nową bieżnię, jaka w ogóle będzie pasować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szukałbym bieżni do sterów tapered, ale nie maszynowych tylko kuleczkowych.

A to jakie stery potrzebujesz, to zależy od miejsca na miski. Wybijasz, mierzysz, kupujesz komplet sterów. Ja na przykład wybrałem Accenta EXE a do mojej ramy pasowały stery 44/56. Kosztują stówkę, mają zamknięte łożyska, Kulam się na nich trzeci rok i zero uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie drugi widelec, przekładałem niedawno bieżnię z jednego widełka na drugi. Nie mam nacięcia a czy zeszło łatwo czy trudno... no trzeba w szparki wsadzić śrubokręt, delikatnie poruszać, potem nożyk do tapet z obu stron wstukać między widelec a bieżnię i idzie w górę. Nic na siłę, puk puk puk opukać. Tak samo z nabiciem, nie mam rurki do nabijania więc opukuję dookoła za pomocą nabijaka. Takie coś jak punktak ale z płaską główką 3mm. 30 razy stukniesz dookoła i siedzi na miejscu idealnie. Ty się martw jak gwiazdkę nabijesz :D Z tym się trzeba narypać aby weszło, na dodatek było równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...