Skocz do zawartości

[~6000] Szosa pod triathlom


tomasz_tl

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, 

Zawitałem na forum szukając porady zakupu roweru szosowego, który byłby następca skradzionego mi ostatnio rumaka. 

Mam 178cm wzrostu, długość nogi 82 cm. Szukam roweru szosowego o wyścigowej geometrii, do którego można by zamontować lemondke pod triathlon. Póki co dystans 1/2 maks. Na dłuższy dystans za jednym zamachem planuje się przygotować i uzbierać do tego czasu na rower typowo triathlonowy. 

Ideałem byłaby rama karbon pod ewentualne modyfikacje (jak koła np.) ale Alu też da radę. 

Zakładany Budżet +/- 6000. Skłaniam się ku nowej maszynie, ale używka w dobrym stanie też nie pogardze.

Z wstępnego przeglądu rynku, byłbym zainteresowany 

Kross Vento 7.0

BMC Teammachine ALR01 Two

Merida Reacto 500

Giant TCR ADVANCED 3

 

Co Forumowicze i Forumowiczki sądzą o tych rowerach? A może jeszcze coś innego? 

Z góry dzięki za pomoc 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych wymienionych to kross vento 7.0 lub giant tcr. Alu w tym budżecie odpuściłbym całkowicie. O bmc za dużo nie powiem. Reacto na alu jest ciężkie i nie ma cech prawdziwego reacto na karbonie. I mimo, że aero wcale nie jest takie szybkie, a bynajmniej nie było parę lat temu jak testowałem. Kross praktycznie kompletny na start, 105, przyzwoite koła tylko pytanie czy ułożysz się z geo. Tcr bardzo dobra nowa rama, przeprojektowana w stosunku do poprzednich lat. Tiagra wypada tutaj nieco gorzej, ale całościowo to super sprzęt. Świetnie się zbiera, szybki, typowy allrounder. Kumpel ujeżdża tcr na tri (włożysz tylko stożki 50mm karbonowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...