Skocz do zawartości

[Suport na kwadrat] szukam czegoś mocniejszego niż bb un55


andrzejken

Rekomendowane odpowiedzi

Już poprzedni sezon zaczeło się cykanie szczególnie przy prawym pedale u dołu niezależnie od prędkości.Rozebrałem,czyściłem smarowałem wiosną tego swego shimano bb un55 i było na początku ciszej ,ale teraz rzadko jest spokój.Na a...... znalazłem z nie shimano tylko ACCENT BB-40 i B910 NECO na rozmiar 73x113mm. Może ktoś poda namiar na coś lepszego? zmiana napędu odpada dostałem korbę z zapasowymi blatami dwa lata temu i jeszcze pewnie posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB un55 to szczytowe osiągnięcie w kwestii suportów na kwadrat, bo jest z rodziny fabrycznie zamkniętych i uszczelnionych suportów shimano. Na 99% nie to strzela, bo te suporty są prawie nie do zajechania. Nic lepszego nie znajdziesz, poza może suportami SKF za gruby hajs.

Zakładam, że strzela wyrobione ramię korby lub po prostu coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alivio M430 44-32-22 z zapasem średniej i dużej zębatki  , dwie hg51 i trzy łańcuchy PC 850 srama co jakiś czas zmieniane (żadem w/g miary nie zbliżył się do 50% zużycia) jeżdrę sporo ,ale na pedałach praktycznie nie staję więc na długo mi to starczy

to od brata dostałem po grilowych pertraktacjach bo sam kupił ale w ostatniej chwili octalink

mój został suport ww kupiony z pół roku/rok wcześniej bo właśnie miał być ech i ach.

dźwięków żadnych z początku nie było,zeszłego roku zaczęło się cykanie -przy prawym pedale w dole ,czasem jakby znika bez względu na to czy mocno naciska czy nie,więc jeśli nie to to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie po dokreceniu nie powinny się już odkręcić. Jeśli jednak miski się odkrecaja to problemem może być mufa. Wtedy klej do gwintów pozostaje.un55 to bdb suport. Lepsze były tylko un71-3 oraz un90 ale to już tylko używane można de facto kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...