Skocz do zawartości

[Manetka alfine] problem z ustawieniem


artek04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z manetką alfine 11 , mianowicie działa prawidłowo, tzn. zmienia biegi płynnie od 1 do 11, tylko wskaźnik żle pokazuje biegi .

W miejscu gdzie powinien być 1 bieg tzn. całkowicie po prawej stronie tam w ogóle wskaźnik nie dochodzi.

1 bieg jest na wskaźniku gdzie powinien być już drugi ( na fotce jest pokazane) potem kolejno zmieniając w górę-w lewo 10 bieg jest całkiem po lewej stronie, 11 bieg to wskaźnik nie ma już miejsca w lewo się przesunąć.

Zdemontowałem górną pokrywę, tzn, wskaźnik, wszystko wygląda ok, cieniutki trzpień jest osadzony w rowku tam gdzie powinien, linka jest wyregulowana prawidłowo, na 6 biegu dwie żółte kreski się stykają...

Co może być nie tak?

IMG_20200709_192250 - Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem na tyle, że zdjąłem wyświetlacz, zdjąłem te białą część która ma w sobie rowek w którym "chodzi" bolczyk od wskazówki wyświetlacza, tam jest wszystko chyba na swoim miejscu, zdjąłem pokrywę dolną , natomiast nie rozbierałem dokładnie manetki bo obawiam się potem czy ją poskładam dokładnie te sprężynki które są wewnątrz...

Edytowane przez artek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tylko tyle, że w moim Deore M6000 też jest wskazówka jakoś przesunięta. Kiedy mam 9 bieg to wydaje się jakby to już 10, ale jednak wskazówka idzie dalej i jakby się już chowa pod plastikiem. Jeżeli dobrze zmienia biegi to chyba nic z mechanizmem nie jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam ten sam problem w nowym rowerze. Najpierw zareklamowałem to w ramach gwarancji w sklepie w którym kupiłem rower (we Wrocławiu). Nic nie zdziałali. Później dałem to do naprawy do jednego z najbardziej kompetentnych serwisów w całej Polsce jeśli chodzi o piasty wielobiegowe (BeatBike w Warszawie). Próbowali coś wskórać, ale nic nie wyszło. Dostałem od nich info, że mają inny rower z tą nową manetką i to samo. Podobno wada fabryczna nowych manetek. Ta sytuacja miała miejsce w marcu. Możliwe, że Shimano już ogarnęło temat i wymieniają w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 19.07.2020 o 12:14, artek04 napisał:

Rozebrałem na tyle, że zdjąłem wyświetlacz, zdjąłem te białą część która ma w sobie rowek w którym "chodzi" bolczyk od wskazówki wyświetlacza, tam jest wszystko chyba na swoim miejscu, zdjąłem pokrywę dolną , natomiast nie rozbierałem dokładnie manetki bo obawiam się potem czy ją poskładam dokładnie te sprężynki które są wewnątrz...

A w jaki sposób zdjąłeś wyświetlacz (tą białą część ze skalą) ? Pytam się, bo mi ta część wypadła - nie widzę aby była gdziekolwiek pęknięta, ale nie mogę za żadne skarby świata jej włożyć z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...