Skocz do zawartości

[klocki z radiatorem] jakie do XT BR-M8100


Smrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o poradę, czy klocki:

https://sklep.szajbajk.pl/pl/p/Klocki-ZYWICZNE-WZMACNIANE-do-Shimano-Deore%2C-SLX%2C-XT%2C-XTR-radiator/366

Będą pasowały do zacisków XT BR-M8100,  w opisie jest, że są do M8000. Tarcze SMRT86M 180mm.

Szukam z radiatorami, ponieważ mieszkam w górach i często jadę długimi zjazdami z hamowaniem.

Może półmetaliczne z radiatorem? Możecie coś polecić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MaxCava napisał:

Szajbajk to nic innego jak brandowane chińczyki 5x droższe.

 

To podaj linka do xtr resin pads 5x tańszych chińczyków bo coś mi się zdaje że bajki piszesz, zwłaszcza jak się patrzy na ceny najtańszych klocków z radiatorem na AE, które zaczynają się od około 31 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smrek na pewno w dwóch ostatnich generacjach shimano, od Deore wzwyż używają tych samych klocków czyli te same od M6000 do M9100. 

Co do radiatorów to nie zgodzę się, że to tylko marketing. Fizyki nie przeskoczymy i większa masa pochłaniająca ciepło a także większe pole powierzchni do wymiany ciepła na pewno musi pomagać. Jak bardzo pomaga to już inne pytanie bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lawstorant napisał:

@Smrek na pewno w dwóch ostatnich generacjach shimano, od Deore wzwyż używają tych samych klocków czyli te same od M6000 do M9100. 

 

Dzięki, a bałem się, że jak jest tylko M8000 to nie podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Lawstorant napisał:

Co do radiatorów to nie zgodzę się, że to tylko marketing. Fizyki nie przeskoczymy i większa masa pochłaniająca ciepło a także większe pole powierzchni do wymiany ciepła na pewno musi pomagać. Jak bardzo pomaga to już inne pytanie bo nie wiem.

Również się nie zgodzę. Bo wszystko zależy od materiału jaki został użyty. Nic Ci nie pomoże większa powierzchnia jeśli został użyty materiał o innym stopniu odprowadzania ciepła.

A mając w ręce klocki z radiatorami mam wrażenie, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...