Skocz do zawartości

Prośba o radę - jak pogodzić błotnik z przednią przerzutką


psikawka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie. Chcę założyć do roweru błotniki, ale mam spory problem z tylnym, ponieważ już w tym momencie odstęp pomiędzy przednią przerzutką a oponą wynosi jakieś 5 mm. Ze wstępnych planów jest wymiana przerzutki na down swing, tylko nie do końca wiem ile mogę tutaj zyskać, ich mechanizmy są jakby węższe od strony opony, ale też mocowanie będzie wyżej, gdzie zmniejsza się prześwit pomiędzy oponą a rurą podsiodłową. Myślę, że mimo wszystko będzie trochę lepiej z odstępem, ale szału nie będzie. Napęd mam 3x9, obecna przerzutka FD-M530 z kątem 63-66, po rozeznaniu myślałem o takich modelach M511, M591 (590?) i T4000. Która z nich może być najmniejsza od strony opony, ewentualnie jakaś inna? Ewentualnie inny patent z mocowaniem przerzutni, adapterem itp? Przyznam, że nie śledziłem zmian w tym zakresie a od 2007 kiedy kupowałem ten rower trochę się pozmieniało i ciężko mi się w tym zorientować na szybko. 

Druga sprawa to potrzebuje zamontować uchwyt dla fotelika rowerowego, ale trochę problemów dodaje biegnąca linka w pancerzu a najbardziej opór pancerza. Jakby miał ktoś pomysł jak za jednym zamachem rozwiązać te dwa problemy to chętnie posłucham. Mogą to być nawet bardzo odważne pomysły wszystko jest do rozważenia. ;)

PS. Temat założyłem tutaj ponieważ nie wiem czy bardziej pasowałby do działu akcesoriów ze względu na błotniki czy może hamulców ;)

IMG_20200701_182447.jpg

IMG_20200704_151337.jpg

IMG_20200704_151350.jpg

IMG_20200704_151408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...