Skocz do zawartości

[Ramię korby] lewe na kwadrat


qqaazzxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety w moim rowerze przekręcił się gwint lewego pedała (korba suntour xcr6) i teraz poszukuję lewego ramienia korby na kwadrat 175mm najlepiej czarnej, tylko wejście na kwadrat jest obrócone o 45° (tak jak na zdjęciu). Jest tylko jeden problem, nigdzie nie mogę takiej znaleźć, albo 170mm, albo nieobrócony kwadrat. Może ktoś widział gdzie można taką kupić, albo ma na zbyciu w Warszawie?

1593351942083_adobe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Nie ma to większego znaczenia. Może się jednak zdarzyć, że korby będą miały inny rozstaw ramion. Wtedy jedno będziesz miał bliżej a drugie dalej od ramy. Dlatego też każda korba ma określoną długość suportu do którego została zaprojektowana, tak by linia łańcucha była prawidłowa. W przypadku lewego ramienia może to powodować dyskomfort podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc powinienem kupić korbę przystosowaną do osi 113mm? Kupiłbym taką jak mam obecnie (suntour xcr6 48-36-26) ale nigdzie nie jest dostępna. Zastanawiam się też nad wymianą tej korby na ze zintegrowaną osią. Czy takie rozwiązanie będzie pasować do marin muirwoods? (Kompletnie nie znam się na tych systemach) I jak to cenowo by wyszło? Czy nie bawić się w to, kupić jakąkolwiek korbę na kwadrat (ten przekręcony o 45°) i założyć tylko lewe ramię? Tylko jak patrzę to sugerowana długość osi to 122mm (jak np. w xcc-t202-L) i nie wiem czy to będzie przeszkadzać. Dodam, że korba, którą obecnie posiadam, jest prawie nowa, tylko krzywo został wkręcony pedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Według mnie powinieneś kupić taką samą, żeby nie było jakiejś wtopy, jeśli idziesz w zakup samego lewego ramienia.

Korbę ze zintegrowaną osią do Muirwoodsa założysz bez problemu. Najtaniej z tego co wiem korba ze zintegrowaną osią z zębatkami takimi jak masz obecnie, czyli 48/36/26 to Shimano Alivio T4060 plus suport. Koszt korby to około 200 zł i do tego suport. Całość powinna zamknąć się w 300 zł plus ewentualny montaż w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2020 o 19:40, qqaazzxx napisał:

A wiecie może, czy gdzieś w Warszawie nagwintują mi to stare ramię i wstawią tulejkę?

 

CIekawe, też mam ten rower i zaczynam czuć dziwne luzy, głównie z lewej strony ale także ogólnie - jakby część obrotu pedałów nie niosła żadnego przełożenia na szybkość jazdy roweru.

Swoją drogą zamiast coś przerabiać, gwintować, jak nie chcesz wydawać na alivio to kup nową xcr6, widziałem ostatnio w zestawie z suportem za 80 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...