Skocz do zawartości

[Jazda ze znajomymi] Handicap podczas jazdy z dziećmi lub znajomymi


Rekomendowane odpowiedzi

Mam raczej mało czasu na rower, a czas ten jestem zmuszony także dzielić między towarzyskie przejażdzki (rodzina/koledzy) lub przejażdzki z dziećmi. Obie te czynności lubię, problem jednak w tym, że jest między nami duża różnica wytrzymałości, siły i prędkości maksymalnej. Cierpią na tym (bardzo) treningi, forma i waga. Czasami z kolegą zamieniamy się rowerami i on bierze moją szosę, a ja jego MTB, ale i tak kręce wokół niego kółka. Z dziećmi jest jeszcze gorzej, chociaż tutaj przynajmniej mogę porzucić rower na rzecz biegu. Czy istnieje jakiś w miarę prosty sposób na wprowadzenie handicapu? Idealnie chciałbym zejść z prędkością z 30-33km/h do 20km/h przy zachowaniu tępa pedałowania i mocy na szosie, lub z 25km/h na MTB na 12-13km/h. Jeśli nie ma możliwości zachowania wszystkich trzech czynników, to może chociaż dwa lub jeden? Chciałbym aby totalnie leniwa przejażdzka jednak miała jakąś funkcję treningową (nie rekonwalescencyjną) - macie jakieś pomysły jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-68360-Rowerek-doczepiany-WeeRide-Co-Pilot.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

I każdy wypad z dzieckiem to będzie trening. Ja z tego samego powodu co ty, jeżdżąc z kolegami lub rodziną przerzuciłem się na single speed. Jeśli robi się za łatwo, to zmieniam przełożenie na twardsze. Obecnie obskakuje wszystko na 36:18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnij za sobą opone od traktora... ;) albo podczem pdzieciaki na rowerch - żarcik...

Nie no trzeba chyba rozgraniczyć trening od jazdy rekraacyjnej... ja jak z synami jedziemy, to nam sie otwierają gęby i tyle gadamy, że nie sposób by było jechać szybciej, bo byśmy sienie słyszeli itp... poprostu relaksowo sobie krążymy, czasem cos sie pościgamu na chwilke, a czasem cóż inne biegi w rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...