Skocz do zawartości

[Suport] Skrzypiące okolice mufy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Otóż moja frustracja sięgneła zenitu ponieważ nie mogę zlokalizować źrodła skrzypienia w rowerze. Suport Deore nowy już drugi, mufa wymyta, korba wraz z zębatkami wyczyszczona już któryś raz, pedały nowe Dartmoor. Wszystkie łączenia machnąłem smarem. Skrzypienie absolutnie nie zmieniło się ani trochę. Skrzypi przy naciskaniu mocniejszym na obojętnie czy lewy czy prawy pedał. Kumpel siedział w miejscu na rowerze i naciskał na korby a ja ucho nadstawiałem i źródło jest pi razy drzwi gdzieś dolnej części ramy nad suportem (?), w nim albo obok w widełkach dolnych ramy... Czyściłem wszystko już kilka razy i nie wiem na co już zrzucać winę tylko albo rama koło mufy gdzieś się uszkodziła i skrzypi (ma 13000km) albo zintegrowana oś korby jakaś felerna ale wsadzałem w imadło i próbowałem wyczuć jakieś luzy i wszystko jest sztywne jak nowe. Rower to Merida Crossway 40-d 2014 choć została z niej tylko rama kierownica widelec i hamulce. Osprzęt cały zmieniony z Altusa na Deore. 

 

Edit: Podokręcałem szprychy w tylnym kole bo myślałem że to może być to ale bez zmian. Jak skrzypiało tak skrzypi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez siodełka jeździłem, nie w nim problem, wszystko rozkręcałem na części pierwsze. sęk w tym że skrzypienie jest ciągle identyczne, nie zmienia jakoś swojego brzmienia czy charakterystyki po rozebraniu i nasmarowaniu wszystkiego dlatego stawiam na oś korby albo może któryś spaw się sypie pod farbą cholera wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikel10k napisał:

jeśli to będzie korba to nie wiem gdzie kupię nową bo nigdzie nie ma mojego modelu M591 3x9

A probowales zdjac z korby zebatki i przesmarowac sruby/kominy ? W Cx70 mialem ten problem, przez niego caly rower rozkrecilem z 2x zanim znalazlem ... nie bylo tam luzu, jedynie byly bardzo suche kominy lekko przypruszone rdzwym nalotem i to wystarczylo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie problemem jest tylny szybkozamykacz, dźwięk skrzypienia idzie dolną ramą i otworami koło mufy słychać jakby było gdzieś tam, zmieniłem na stary i chyba jest cisza ale sprawdzę dokładnie jak przestanie tak lać

3 godziny temu, cinol123 napisał:

A probowales zdjac z korby zebatki i przesmarowac sruby/kominy ? W Cx70 mialem ten problem, przez niego caly rower rozkrecilem z 2x zanim znalazlem ... nie bylo tam luzu, jedynie byly bardzo suche kominy lekko przypruszone rdzwym nalotem i to wystarczylo... 

nawet nowe korby nie są takie czyściutkie jak ta moja po tylu pucowaniach :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...